Sürücüler istedi eşleri de eğitildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kentteki 240 öğrenci servisinin sürücüsüne stres ve öfke kontrolü eğitimi verirken, eşlerine de doğru aile içi iletişimi anlattı

Sürücüler istedi eşleri de eğitildi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, okulların açılmasına bir hafta kala okullara öğrenci taşıyan J plakalı 240 araç sürücüsünü eğitime aldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen eğitim programında dört gün boyunca sürücülere eğitim verildi. Sürücülerin talebi doğrultusunda eşleri de aile içi iletişim konusunda bilgilendirildi.

STRES VE ÖFKE KONTROLÜ
Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil tarafından verilen eğitimde, 'İletişim becerilerinin geliştirilmesi, stres yönetimi ve öfke kontrolü, kişisel imaj, aile içi iletişim' gibi konularda eğitimler verildi. Eğitim programı kapsamında Trafik Polisleri de kurallar, kural ihlalleri gibi konularda sürücüleri bilgilendirdi. Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil, sürücülerin isteği üzerine eşlerine yönelik de aile içi iletişim konusunda eğitim verdi.
Eşlerin akşamları kocaları eve geldiğinde nasıl davranması gerektiği üzerinde duran Gülgün Karahalil, "Onları güler yüzle karşılayın, gündelik sıkıntıları yansıtmamaya çalışın. Sizler annesiniz, evin direğisiniz. Biliyorsunuz çocukların eğitimi ailede başlar. Sizin yetiştireceğiniz çocuklardan bazıları doktor hâkim olacak, bazıları da servis sürücüsü olacak. O yüzden bugün iyi yetiştirilmiş çocuklar, gelecekte eğitimli birer servis sürücüsü olacaktır" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN