Her şey sorunsuz eğitim dönemi için

Yeni dönemde öğretmen ve öğrencilerin sorunsuz bir eğitim yılı geçirmeleri amacıyla valilikte “Uyuşturucu ve Okul Güvenliği” konulu toplantı yapıldı

Her şey sorunsuz eğitim dönemi için
Yeni eğitim ve öğretim yılında yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi, öğretmen ve öğrencilerin sorunsuz bir eğitim yılı geçirmelerini amaçlayan "Uyuşturucu ve Okul Güvenliği" konulu toplantı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında yapıldı. Demirtaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başkanlığında 81 il valisinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferans sistemiyle konuyu tüm detaylarıyla ele aldıklarını kaydetti.

"GAYRET GÖSTERİLMELİ"
Okul yöneticileri, öğretmen, öğrencileri ve velilerin, yeni eğitim ve öğretim yılını sorunsuz ve güvenli bir şekilde geçirmelerinin çok önemli olduğunu ifade eden Demirtaş, toplantıda alınacak kararların titizlikle uygulanacağını belirtti. Demirtaş, tüm kurum ve kuruluşların uyuşturucu ile mücadele ve okul güvenliği konusunda duyarlı olmasını ve elinden gelen gayreti göstermesini istedi.

DİYALOG VURGUSU
Kentteki öncelikli okulların tespit edilerek, ilk etapta Milli Eğitim Bakanlığı'nın 9, yerel imkanlarla da 10 okul, devamında kademeli olarak 50 okulun kamera sisteminin, kent güvenlik sistemine entegre edileceğini vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, irtibat ve güvenlik görevlilerinin okul yöneticileriyle sürekli diyalog halinde olmalarını istedi.
BİZE ULAŞIN