Servis sürücülerine ‘Kurallara uyun’ uyarısı

Mersin’de Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ‘Yüzler hep gülsün’ sloganıyla ‘Servis Şoförü ve Rehber Personel Sorumluluğunun Farkında’ konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı

Servis sürücülerine ‘Kurallara uyun’ uyarısı
Mersin'de 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öncesinde Trafik Şube Müdürlüğü tarafından 'Yüzler hep gülsün' sloganıyla 'Servis Şoförü ve Rehber Personel Sorumluluğunun Farkında' konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bu kapsamda ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve servis şoförlerine trafikte dikkat edilmesi gere- ken konularla ilgili bilgiler verildi.

ÇOCUKLARA DİKKAT
Akdeniz İhracatçılar Birlikleri Toplantı Salonu'nda (AKİB) gerçekleştirilen buluşmada, özellikle servis şoförlerine trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunan katılımcılar, "Geleceğimiz servis şoförlerine emanet, onlar mutlaka herkesten daha dikkatli olmalı" dedi. Toros Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Çakıroğlu, "Çocukları taşırken kapısının önünde nizami bir şekilde alacaksınız. Çocuklar trafiğe çok fazla dikkat edemez, burada size büyük görev düşüyor" dedi.

'OKUL TAŞITI' YAZISI
Servis şoförlerinin yerine getirmesi gereken sorumluluklar olduğunu kaydeden Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Deniz Ünsal ise, "Servisçilerin taşıması gerekli izin ve prosedürler ile araçlarda bulunması gereken bazı belgeler var. Örneğin, mutlaka 'okul taşıtı' yazılarının bulunması gerekiyor. Servis şoförü olabilmek için belirli bir tecrübeleri olması gerekiyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN