Adana Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Türkiye’nin en büyük sağlık komplekslerinden bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı. Yaklaşık 5 bin personel günde 16 bin hastaya hizmet verecek

Adana Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "14 yıllık hayalim" dediği Adana Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı. 553 bin metrekare kapalı inşaat alanı ve bin 550 yatak kapasitesine sahip Adana Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi, dünya standartlarındaki en ileri teknolojiye sahip medikal ekipmanları ile bölgenin değil dünyanın sayılı hastaneleri arasında yer aldı. Hastane, ana binaya yerleştirilen bin 512 adet sismik izolatörle de 'Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Hastanesi' unvanına sahip oldu. Türki-ye'nin sağlık sektöründe bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük program olarak adlandırılan 'Sağlıkta Dönüşüm Programı' kapsamında hayata geçirilen Adana Şehir Hastanesi, bin 300 yatak kapasiteli ana hastane, 150 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve 100 yatak kapasiteli yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinden oluşuyor. Ana hastanede, genel sağlık hizmetlerinin verildiği genel hastanenin yanı sıra her bir kendi alanında uzmanlaşmış onkoloji hastanesi, kalp ve damar hastalıkları hastanesi ile kadın doğum ve çocuk hastanesi yer alacak. 57 ameliyathane, 330 poliklinik odası, 180 yoğun bakım ünitesi, 35 yeni doğan yoğun bakım ünitesine sahip olan hastanede yaklaşık 5000 personel günlük 16 bin hastaya kesintisiz hizmet verecek. VIP hasta odalarından bekleme salonlarına, ameliyathanelerinden polikliniklerine ve yoğun bakım ünitelerine kadar her alanı özenle dizayn edilen Adana Şehir Hastanesi'nde tüm odalar tek ve iki kişilik düzenlendi. Hastane, sadece Adana'ya değil, bölgeye hizmet edecek ve sağlık turizmi açısından da kente büyük katkı sağlayacak.

25-30 YIL SONRASININ SAĞLIK HİZMETİ
Şehir Hastanesi'ne giden ve incelemelerde bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Bugüne kadar Türkiye'de yapılmış en büyük hastanelerden bir tanesi. Adana'mıza nitelikli ve sürdürebilir sağlık hizmeti vereceğiz. İlk gün saat 08.00- 10.00 arasında bin 500 hastaya hizmet verildi. Günlük 16 bin hastaya hizmet verecek. Sağlık turizmi açısından büyük beklentimiz var. Hem Türkiye hem de Adana için sağlık turizmi açısından canlılık getireceğine inanıyorum. Adanalılara 25-30 yıl sonra verilebilecek hizmeti şu an veriyoruz" dedi.

VATANDAŞLAR NE DEDİ?
Aysel Doğan (50 – Ev hanımı)
"Hasta değildim ve ama hastaneyi gezmek için geldim. Gerçekten çok güzel bir hastane yapmışlar. Çalışanlar hastalarla yakından ilgileniyor. Hastaneyi bize kazandıran Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum."
Sabahattin Akyıldız (65 – emekli)
"Kolu kesik Suriyeli bir vatandaşı hastaneye getirdim. Buradaki ilgiyi görünce bize dua etti. Bu hastaneyi yapan ve sebep olandan Allah razı olsun. Ben 65 yaşındayım böyle bir hastaneyi sadece Avrupa'da görmüştüm. Şimdi de Adana'da gördüm."
Halil Demir (26 - Züccaciyeci)
Şu ana kadar gördüğüm en iyi hastane burası. Hastanede son teknoloji kullanılarak hizmet veriliyor. Çok memnunuz. Cumhurbaşkanımızın 14 yıllık hayaliydi ve gerçekleştirdi. Halkını düşündüğü için ona teşekkür ediyorum."
Osman Süer (57 emekli)
"Gerçekten çok güzel hastane yapmışlar. Adana'ya ve Adanalılara yakışmış bir hastane. Hastaneye değil 5 yıldızı otele gelmiş gibi hissetim. Personelin beni tekerlekli sandalyeyle götürmesi gerçekten çok güzel. Ayağımıza kadar hizmeti getirmişler."
BİZE ULAŞIN