Yüreğir Belediyesi teknolojiye bağlandı

Yüreğir Belediyesi kent bilgi sistemini hayata geçiriyor. 38 merkez mahallenin 23’ünde saha çalışmaları tamamlandı. 106 mahallenin tamamında veriler dijital ortama aktarılacak

Yüreğir Belediyesi teknolojiye bağlandı
Yüreğir Belediyesi işlerin daha düzenli yapılması, sözel, sayısal ve mekansal her türlü bilginin toplanıp bir veri tabanı içersinde oluşturulması, analiz edilmesi amacıyla kent bilgi sistemi çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmalarda 38 merkez mahallenin 23'ünde saha çalışmaları tamamlandı. İlçeye bağlı 106 mahallenin tamamında kent bilgi sistemi çalışmaları yapılacak.

İŞLER HIZLANACAK
Kent bilgi sistemiyle belediye bünyesinde yürütülmekte olan tüm hizmetlerin tek bir bilgisayar ağında, ortak bir veritabanı ile tüm faaliyetleri kapsayacak bir şekilde hazırlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Sistemin hayata geçirilmesiyle işler daha hızlı yürüyecek, vatandaşlar ise kendisi ile işleri bulundukları yerden internete girerek kolayca halledebilecekler" dedi. Kent Bilgi Sistemi'nin hayata geçmesiyle dağınık bilgilerin bir araya getirileceğini, her şeyin dijital ortamda toplanacağını belirten Başkan Çelikcan, "Yüreğir'de bulunan bütün konut, işyeri, cadde ve sokaklar, arsa, arazi, yol, meydan ve resmi kurumlar sisteme yüklenecek. Ruhsatsız yapılaşmanın önüne geçilecek. Kayıt altında olmayan yerler kayıt altına alınacağı için belediyemizin de ciddi bir gelir artışı olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN