GAPPLAST 2017 kapılarını açıyor

GAPPLAST 2017 kapılarını açıyor
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, önemi artan sektörlere yönelik düzenledikleri fuarların sektörlerin gelişimine ve sundukları katma değerin artmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Konukoğlu, GSO desteğiyle 27-30 Eylül tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek GAPPLAST 2017 Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı'nın, sektörde üretim ve istihdama ayrı bir değer katacağını kaydetti.

ÖNEMLİ BİR SEKTÖR
Plastik ve kimya sektörünün, üretim ve ihracat gücü, sağladığı istihdam ve katma değer açısından Türkiye'de önemli sektörler arasında yer aldığını kaydeden Konukoğlu, fuarın Gaziantep ve Türkiye için önem taşıdığına dikkati çekti. Konukoğlu, Gaziantep'in kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatının 2016 yılında 666 milyon 733 bin, bu yılın Ocak-Ağustos döneminde ise 493 milyon 217 bin dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi.

BU YIL İKİNCİSİ
GAPPLAST Fuarı'nı ilk kez 2015 yılında, 5'i yabancı olmak üzere toplam 85 firmanın katılımı ile düzenlediklerini hatırlatan Konukoğlu, "Plastik, ambalaj ve hammadde firmalarının yer alacağı fuarda sektördeki firmalar, farklı teknolojilerle tanışarak ürün çeşitliliğini de yenileme şansı bulacaklar. Fuarda yapılacak istişareler, fikir alışverişleri ve yeni ihracat bağlantıları hem sektörün gücünü artırarak Türkiye'nin ihracatını arttıracak, hem de sunmuş olduğu iş imkânları ile istihdama katkı sağlanmış olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN