Gençliğe yatırım geleceğe yatırım

Derik ilçesindeki spor ve sosyal tesis yatırımlarının sayısı her geçen gün artıyor. Belediye Başkanvekili Hakan Kafkas, “Gençlere yapılan hizmetin geleceğe yapıldığı öngörüsüyle hareket ediyoruz” dedi

Gençliğe yatırım geleceğe yatırım
Derik Belediyesi, gençlerin fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı bir yaşam sürmelerine önem vermeye ve onlara maddi koşullar sağlamaya devam ediyor. Yaşanan değişimlerle gençler, yaşlılar, çocuklar ve kadınlar kendilerini özel hissediyor. Mahallelere parkların içerisine yapılan futbol, basketbol, voleybol ve spor aletlerinin yanı sıra ilçe genelinde gençlik ve spor merkezlerinin sayıları da giderek artıyor. Gençliğe yapılan yatırımın geleceğe de yapıldığını ifade eden Belediye Başkanvekili / Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, "Bu yöndeki çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz" dedi. Her ilçeye eşit hizmet götürdüklerini belirten Kafkas, "Derik'in dört bir yanı topyekün gelişecek" diye konuştu.

Her mahallenin bir parkı olacak
Belediyenin ilçe genelindeki 'her mahalleye bir park' projesi çalışmaları devam ediyor. Terör sebebi ile sokağa çıkmaya korkar hale gelen aile ve çocukların; güvenilir, eğlenceli vakit geçirebilmeleri için alanlar oluşturacaklarını belirten Kaymakam Hakan Kafkas, "Belediyemiz ve kardeş belediye projesi kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hatay- Payas Belediyesi, Erzincan Belediyesi katkılarıyla merkez ve kırsal mahallelerimizde 33 adet park ve yeşil alan yapımına başlamıştır" dedi. Kafkas, mevcut parkların da onarım ve bakım çalışmalarının başlatıldığını ifade etti.

Derik'e kadın eli değecek
Derik Belediyesi, ilçedeki kadınların toplumdaki önemini göz önünde bulundurarak hak ettikleri değeri bulmaları için Kadın Yaşam Merkezi'ni hayata geçiriyor. Merkezde dikiş nakış, kuaförlük, el sanatı, müzik gibi kurslarda meslek kazanacak olan kadınlar, toplumun eğitim seviyesini de artıracaklar. Çalışmaları tamamlanan merkezin bu ay sonunda açılışı gerçekleştirileceği öğrenildi.

Evde bakımla yüzler gülüyor
Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışan 'Mardinmasa/Derik' ekipleri yaşlı, kimsesiz, yatağa bağımlı ve iş gücü olmayan vatandaşlara ev temizliği, kişisel bakım hizmeti veriyor. 7 aydır hizmet veren ekipler bugüne kadar yaklaşık 720 ev temizliğini gitti, 600 kişiye de yakın kişisel bakım hizmeti gerçekleştirdi.

Derik canlanacak
Geçmişten beri bakımdan mahrum kalmış Derik Belediyesi Binası ve Kent Meydanı, planlanan proje ile yeni yüzüne kavuşuyor. Proje ile Derik sokakları canlanacak ve kent meydanı ilçenin simgesi haline gelecek. Belediye ilçede önemli bir eksik olarak gördüğü Kültür Merkezi için de kolları sıvadı. İlçeye değer katacak olan merkez, Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılacak.

Hayvan pazarı için el sıkışıldı
Vatandaşların daha az maliyetle güvenilir alışveriş yapabilmesi amacıyla GAP Bölge İdaresi Başkanlığı, Derik Belediyesi, Derik Kaymakamlığı işbirliğiyle canlı hayvan pazarı protokolü imzalandı. Projenin en kısa zamanda ihale edilip vatandaşların hizmetine sunulacağı öğrenildi.

Kafkas'tan çat kapı ziyaret
Derik Kaymakamı/Belediye Başkanvekili Hakan Kafkas, vatandaşların evlerine ziyaretlerde bulunmaya devam ediyor. Hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretine katılan Kafkas, hastalara da geçmiş olsun dileklerini iletiyor.

Gençlere spor alanı müjdesi
Derik Belediyesi, Spor Toto'nun da desteklediği 25 kırsal mahallede basketbol-voleybol sahalarının ihalesi tamamladı. İş yeri teslimleri ile beraber çalışmaların başlatıldığını ifade eden belediye ekipleri, çok amaçlı olan spor sahaları ile öğrencilerin temiz ve güvenli bir ortamda spor eğitimlerine devam edilmesi hedeflendiğini bildirdi.

Yaz kurslarına büyük ilgi
Derik Belediyesi bünyesinde çocukların daha verimli yaz tatili geçirmeleri amacıyla 2 ay boyunca spor öğretmenleri tarafından çeşitli branşlarda kurslar verildi. Yüzme havuzu olmaması sebebiyle belediye imkânlarınca standart ölçülerde havuz yapıldı. Açılan yüzme kursuna 400, futbol kursuna 70, basketbol kursuna 50, voleybol kursuna 40, futsal kursuna ise 30 öğrenci katıldı.
BİZE ULAŞIN