Haber hattı

Haber hattı
Toplumla iç içe sorunlar çözülüyor
Dargeçit Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Yeşiltaş, ilçe halkı ile iç içe yaşıyor. Cuma namazını ilçe merkezinde ve kırsalda bulunan farklı camilerde kılarak vatandaşla bir araya gelen Yeşiltaş sorunları yerinde dinliyor. İlçedeki muhtarlar, kanaat önderleri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Yeşiltaş, sorunlara ortak çözüm yolları arıyor. Yapılan ziyaretlerle yakınlarını şehit verip evlatları gazi olan aileler yalnız bırakılmayarak devletin yanlarında olduğu anlatılıyor.

Belediye bünyesinde gençlik merkezi
Dargeçit'te yapılan merkezi sınavlarda başarılı olan öğrenciler, Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Yeşiltaş tarafından tablet bilgisayar ve bisikletle ödüllendirildi. Gençlerin zamanlarını iyi değerlendirmeleri için gençlik merkezi hizmete açıldı. İçinde kafe, oyun ve fitness salonu ile kütüphane bulunan merkezden engelli ve maddi durumu yetersiz gençler istifade etti. Dargeçit Spor Kulübü'nün organizasyonuyla gençler spora yönlendirildi.

Yaz Spor Okulları sporcu yetiştiriyor
Dargeçitli gençlerin spor yapması için her türlü imkan hazırlanıyor. Özellikle yaz tatillerini spor yaparak geçirmek isteyen çocuklar ve gençler için 'Yaz Spor Okulu' projesi kapsamında 500'e yakın öğrenciye spor hocaları eşliğinde kurslar verildi. Yüzme, futbol, voleybol, basketbol, hentbol, badminton, futsal, kick boks ve dart dersleri gençlerin büyük ilgisini çekiyor.

Dargeçitspor fırtına gibi esmeye hazır
Dargeçit Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Yeşiltaş'ın talimatıyla belediye bünyesinde kurulan Dargeçit Spor Kulübü Derneği, sporda fırtına estirmeye hazırlanıyor. Futbol başta olmak üzere atletizm, voleybol, basketbol, badminton, hentbol ve masa tenisi branşları ise gençlerin ilgi odağı oldu. 8 branş açıldığını söyleyen Yeşiltaş, "Amacımız Dargeçit'te sportif faaliyetlere ivme kazandırmak. Dargeçit'te bir sporcu fabrikası gibi çalışmak ve olimpiyat ruhu kazandırmak istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN