Kaymakam Kula’dan Ziraat Odası’na ziyaret

Kaymakam Kula’dan Ziraat Odası’na ziyaret
Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ve Ziraat Odası Meclis üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu. Kaymakam Kula "Erdemli çok verimli topraklara sahip bir ilçe. Çiftçilerimizin yeni sezonda ürettikleri ürünler inşallah emeklerinin karşılığı olarak kendilerine döner. Ben buradan bütün çiftçilerimize bol kazançlı sezon diliyorum."dedi.

18 BİN ÜYE
Erdemli'de en çok üyesi bulunan sivil toplum kuruluşunun ziraat odası olduğunu vurgulayan Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ise " Odamıza kayıtlı 18 bin üye var. İlçemizde her türlü sebze ve meyve yetiştirmektedir. Çiftçilerimizin en büyük sorunu üretici ve tüketici arasındaki alım satım farkının çok olmasıdır."diye konuştu.

"ÇÖZÜM BULUNSUN"
Çiftçinin tarlada 2 liraya ürettiği bir ürün marketlerde 10 liraya kadar satılabildiğine dikkat çeken Şahin "Çiftçilerimiz karın tokluğuna dahi ürettiği ürünü satamazken tüketiciye 5 katı fazla fiyattan satılması bizleri çok üzüyor. Tarlamarket arası bu fiyat farkının biran önce düzenlemelerle çözüm bulunması gerekiyor'' dedi.
BİZE ULAŞIN