Ömerli sıcak asfalta kavuştu

Yıllarca belediyecilik hizmetinden yoksun kalan Ömerli ilçesi yapılan çalışmalarla ilk kez sıcak asfalt ile tanıştı. Kaymakam ve Belediye Başkanı Erol Korkmaz “Halkımıza hizmet etmekten mutluyuz” dedi

Ömerli sıcak asfalta kavuştu
Mardin'in Ömerli İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Erol Korkmaz, Ömerli ilçesinde göreve başladığı andan itibaren ilçenin alt yapı ve üst yapısına ilişkin yoğun bir çalışma başlattı. Yollar asfaltlandı, kaldırımlar yenilendi ve sokaklar kilitli parke taşı ile döşendi. Korkmaz, Ömerli ilçesine hak ettiği hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ilçenin çehresini değiştirmek amacıyla çalıştıklarını söyledi.

60 KİLOMETRE ASFALT
Korkmaz, "Ömerli-Savur yol ayrımı arasında 13 kilometre, Kayaüstü mahallesi ile Üçkavak mahallesi arasında 7 kilometre, Ömerli ile Kocasırt mahallesi arasında 6 kilometrelik satıh asfalt yol yapımı tamamlandı. Yapılması hedeflenen 60 kilometrelik asfalt yolun 26 kilometresi tamamlandı ve yapılmaya devam ediliyor. Ayrıca Sivritepe mahallesi ve Duygulu mahallesi arasında 15 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapıldı. Bu çalışmalar Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle yapıldı. Asfalt dökümü tamamlanan yollar ise, Topağaç, Güzelağaç, Kayadere ve Kocasırt mahallelerini ilçemize bağlayan yollar. Asfalt dökümü devam eden yollar da; Sivritepe, Tekkuyu, Çatalyurt, Beşikkaya, Kaynakkaya, Taşlıca, Duygulu, Kayaballı, İkipınar mahallelerini ilçemize bağlayan yollardır" Halk için hizmet ettiklerini belirten Korkmaz, "Yapılan bu asfalt çalışmaları sayesinde kırsalda yaşayan halk; sağlık, eğitim ve genel ihtiyaçları bulunması halinde bu yolları kullanarak ilçemiz merkezine rahatlıkla ulaşabilmektedir" dedi.

KADIN VE ÇOCUKLARA ÖNEMLİ DESTEK
Ömerli'de İlçesi'nde göreve başladıktan sonra hizmet atağının startını veren Kaymakam ve Belediye Başkanı Erol Korkmaz, kadın ve çocukları önemli desteklerde bulundu. Kadınların toplum hayatına katılması ve sosyalleşmesi için her türlü desteği veren Korkmaz, ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezi) gibi kadın merkezlerine her türlü yardımda bulunarak el emeğiyle yaptıkları ürünlerini sergilemeleri satışa sunmaları için 'KADINELİ' mağazasının açılmasını sağladı. Aile Destek Merkezi'nin açılması için girişimde bulunan Korkmaz, kadınların hak ettiği değeri görmeleri için uğraştı. Bu konuda en büyük desteği ise eşi Hicran Korkmaz'dan aldı. Başkan Korkmaz Ömerli'ye yıllardan sonra ilk kez yeni parklar kazandırdı. Korkmaz, "Çocuklarımız gülsün diye sosyal alanları genişletiyoruz. 20 oyun parkı yapmayı hedefliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN