Sosyal belediyecilik

Dargeçit Belediyesi, ilçenin sosyal alandaki gelişimine katkı sağlamak için çeşitli projeler yürütüyor. Dezavantajlı çocuk ve engelliler unutulmadı

Sosyal belediyecilik
Dargeçit Belediyesi, ilçenin sosyal alandaki gelişimine katkı koymak için çeşitli projeler yürütüyor. Bu çerçevede sosyal belediyecilik anlamında kısa sürede etkili olacak çalışmalara ağırlık veriliyor.

BEBEKLERE HEDİYELERİ VERİLDİ
Yeni doğan bebekler için hazırlanan hediye paketleri çocuk doğar doğmaz aileye ulaştırılıyor. İlçe merkezinde yeni doğan yaklaşık 180 bebek ve ailesi evlerinde ziyaret edilerek hediyeler verildi. Ailelere ve çocuklara en mutlu günlerinde ilk destek belediyeden geliyor. Sosyal anlamda en önemli hizmetlerden birisi de dezavantajlı öğrenciler için gerçekleştiriliyor. Düzenlenen gezilerin yanı sıra tiyatro, sinema, yüzme gibi etkinlikler gençlerin gelişimine katkı koyuyor. Belediye tarafından her hafta düzenlenen sinema etkinliği kapsamında çocuklar doyasıya eğleniyor. Aile Destek Merkezi Engelliler Haftası'nda engelli çocuk ve gençleri eğlendirmek için çeşitli etkinlikler düzenledi. 83 öksüz ve yetim, çeşitli hediyeler verilerek Gençlik Merkezi'nde doyasıya eğlendirildi.

75 YENİ EVLİ ÇİFTE İLK DESTEK
Dargeçit Belediyesi, yaşlı ve kimsesizlere ulaşıp tüm ihtiyaçlarını da gideriyor. Belediye'ye nikahını kıymaya gelen yaklaşık 75 çifte çeşitli hediyeler verilerek aile kurmalarına destek olundu. Sosyal yaşamın her alanında insana dokunmaya çalışan hizmet anlayışı içerisinde bin 550 aileye gıda ve çeşitli yardım malzemeleri de ulaştırıldı.
BİZE ULAŞIN