Süslü kadınlar bisiklet sürdü

Adana, Mersin ve Hataylı kadınlar, caddelerin sadece motorlu araçların ve erkeklerin olmadığını vurgulamak için en güzel giysilerini giyerek bisiklet sürdü

Süslü kadınlar bisiklet sürdü
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu diğer illerle eş zamanlı olarak Adana, Mersin ve Hatay'da da gerçekleşti. Çiçeğiyle, süsüyle, rujuyla, eteğiyle, iş kıyafetleriyle kısacası her haliyle bisiklete binilebileceğini gösteren kadınlar, caddelerin sadece motorlu araçların ve erkeklerin olmadığını vurgulamak için trafiğe çıktı. Hatay'da en güzel kıyafetlerini giyerek Atatürk Anıtı'nda toplanan kadınlar, bisikletin yaşamın bir parçası olduğunu anlatmak için pedala bastı.

YAŞAMIN PARÇASI
Bisiklet sürmenin sadece bir spor değil bir ulaşım şekli olduğuna dikkat çeken Ezhen Cemali, tüm kadınları bisiklet kullanmaya ve korkmamaya davet etti. Bisiklerin yaşamın bir parçası olduğunuı anlatan Cemali, "Eğer uygun bisiklet politikası olursa, işe veya ulaşacağımız yere bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Biz kadınlar korkmadan, çekinmeden yollarda olmalıyız" dedi.

MERKEZ PARK'TAN TARİHİ TAŞKÖPRÜ'YE
Adana'da da çevre kirliliğine ve kadın özgürlüğüne dikkat çekmek isteyen bir grup kadın "Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu" sloganıyla bisiklet sürdü. Akaryakıtlı araçlar yerine bisiklet kullanarak daha temiz bir çevre için bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve kadın özgürlüğüne dikkat çekmek isteyen yaklaşık 100 kadın, 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliğinde buluştu. Merkez Park'ta bir araya gelen süslü kadınlar parktan tarihi Taşköprü'ye kadar pedal çevirdi.
BİZE ULAŞIN