Yeni öğrencilerle Gaziantep gezisi

HKÜ’ye kayıt yaptıran öğrencilere, Gaziantep’e uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, şehrin yapısına ve olanaklarına hızla adapte olmalarına yardımcı olmak amacıyla gezi düzenlendi

Yeni öğrencilerle Gaziantep gezisi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) yeni kayıt yaptıran öğrencilerine Gaziantep'i ve tarihi yerleri gezdirdi. HKÜ ailesine yeni katılan gençlere yönelik olarak gerçekleşen oryantasyon programı kapsamında düzenlenen 'Gaziantep Kültür Gezisi Etkinliği' büyük ilgi gördü. Öğrenciler kente hayranlıklarını dile getirdi.

TARİHİ VE TURİSTİK YERLER
HKÜ'ye kayıt yaptıran öğrencilere Gaziantep'e ve şehir yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, şehrin yapısına ve olanaklarına hızla adapte olmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen gezide renkli görüntüler oluştu. Öğrenciler, Atatürk'ün Gaziantep'e geldiğinde öğretmenevi balkonundan yaptığı konuşmanın elektronik robotla ve Ata'nın kendi sesiyle canlandırıldığı gösteriyi izledi. Gaziantep Atatürk Anıtı ve eski mahallerdeki müzeleri gezen gençler, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi'nde çocukluklarını tekrar yaşadı. Öğrenciler en lezzetli yemekleri ve Antep yemek kültürünü yakından tanıma imkanı da bulurken, gezide Gaziantep'in kültürel mirası ve tarihi dokusu ile tanışma fırsatı yakalandı.

SICAK ORTAM
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Oryantasyon Günleri kapsamında yapılan sosyal ve kültürel etkinliklere katılan yeni öğrenciler, HKÜ'nün sıcak aile ortamına katıldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek yapılan etkinliklerin kendilerine çok faydalı olduğunu ve bu sayede kenti yakından tanıdıklarını belirttiler.
BİZE ULAŞIN