Esnafın talebi karşılıksız kalmadı

Esnafın talebi karşılıksız kalmadı
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, bilinçsizce açılan işyerleri nedeniyle yılda 5 bin esnafın kepenk kapattığını belirterek, Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan merkezi eğitim için bina talep etti. Vali Su ise, bu talebe duyarsız kalmayarak, her türlü desteği vereceklerini açıkladı. Su, amaçlarının kenti kalkındırmak olduğunu söyledi.

BİNA DESTEĞİ SÖZÜ
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti. Başkan Talat Dinçer'in talep ve sorunlarını dinledi. Bilinçsizce açılan işyerleri nedeniyle yılda 5 bin esnafın kepenk kapattığını dile getiren Dinçer, birlik bünyesinde kurulu METEM'de 1997'den günümüze 10 bin kişiye eğitim vererek başta Serbest Bölge olmak üzere piyasanın ara eleman ihtiyacını karşıladıklarını söyledi.

TESPİT YAPILACAK
Başkan Talat Dinçer, eğitim ve danışmanlık binası talep etti. Vali Su ise esnaf ve sanatkarlara eğitim ve danışmanlık hizmeti vermenin ve piyasanın ihtiyaç duyduğu ara elemanın yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "Kamuya ait kullanılmayan binaların tespiti için çalışma başlatıyorum. Bu çalışmanın tamamlanması sonrası sizlere hitap edecek bir hizmet binasını inşallah kazandırırız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN