Cennet-Cehennem’e 10 milyonluk yatırım

Cennet-Cehennem’e 10 milyonluk yatırım

Silifke ziyaretinde Cennet-Cehennem Çukuru’nda inceleme yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, doğa harikası bölgenin, 10 milyonluk yatırımla cazibe merkezi haline geleceğini söyledi

  • Güney
  • Salı 04.10.2017
Silifke'nin ziyaretinde Narlıkuyu Mahallesi'nde bulunan Cennet-Cehennem çukurunda inceleme yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yatırım müjdesi verdi. Proje hakkında bilgi veren Bakan Elvan, "Cennet Cehennem bölgesine seyir terası başta olmak üzere bazı yenilikler getireceğiz. Bilindiği gibi aşağıya merdivenle iniliyor, buraya asansör temini ve tüm mekanların güzelleştirilmesine yönelik proje hazırlandı. Bakanlık olarak projeye 10 milyon liralık destek veriyoruz" dedi.

TURİZM MERKEZİ
Silifke ve Erdemli bölgesinin açık hava müzesi olduğunu ve bölgeyi turizm merkezi haline getireceklerini belirten Elvan, "Mersin'de hangi ilçemize giderseniz gidin, her tarafta mutlaka tarihi eser görüyoruz. Biz Mersin'i baştan aşağı tarihi eser yönüyle açık hava müzesine dönüştüreceğiz. Bir bütün olarak ele alıp turizm merkezine dönüştürmek için yapılması gerekenleri belirliyoruz" diye konuştu.


Bakan Lütfi Elvan ve beraberindekiler, projenin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu.

TARİH AYAĞA KALKIYOR
Cennet-Cehennem çukurunun ve çevresinin cazibe merkezleri programı kapsamında ele alındığını kaydeden Bakan Elvan, "Bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl bu aylarda bambaşka bir Cennet-Cehennem göreceksiniz. Eksiklikleri gidereceğiz. Burayı bir turizm merkezine dönüştüreceğiz. Cennet-Cehennem başta olmak üzere tüm antik kentleri ayağa kaldırıp daha görünür hale getireceğiz" şeklinde konuştu.

BAKANLIKTAN DESTEK
Çalışmalar kapsamında Uzuncaburç bölgesinde de eksikliklerin tespit edildiğini dile getiren Kalkına Bakanı Lütfi Elvan, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu bölge, Kızkalesi'ne kadar olan güzergahı içine alıyor. Buraya yönelik Valiliğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvurdu. Alan yönetimi, bölgenin rehabilitasyonu gibi düzenlemeler teker teker ortaya konuldu. Bakanlık olarak biz de gereken desteği vereceğiz. Atike CEYLAN / SİLİFKE
BİZE ULAŞIN