Yarbaşı’na 50 yıl sonra asfalt yol

Yarbaşı’na 50 yıl sonra asfalt yol
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt çalışmaları kapsamında Pazarcık ilçesine bağlı Yarbaşı Mahallesi 50 yıl sonra sıcak asfaltla buluştu. Yarbaşı grup yolunda devam eden asfalt çalışmalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yerinde inceledi. Yarbaşı Mahallesi Muhtarı Turan Kartalkanat, 50 yıl sonra grup yollarının sıcak asfaltla buluştuğunu söyleyerek Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

YOĞUN KULLANILIYOR
Pazarcıklı meclis üyeleri ile birlikte asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç, "Şu an Kartalkaya Baraj yolu hem Pazarcık İlçemize ait mezarlıkların yolu, hem mesire alanı yolu hem de barajın etrafında gezmeye gelen vatandaşlarımıza hizmet eden bir yol ve ayrıca mahallelerimizin grup yolu. Sathi kaplama çalışmaları tamamlandı ve şimdi de sıcak asfalt kaplaması başladı. Pazarcık İlçemize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

GÜNDE 10 KİLOMETRE
Kent genelinde günlük 10 kilometreden fazla asfalt döktüklerini kaydeden Erkoç şunları söyledi: 20-25 gün Tüpraş'tan bitüm sıkıntısı yaşamıştık ama şimdi biraz rahatladık ve çalışmalarımızı artıracağız. İl genelindeki bazı grup yollarında bitümlü, bazı yollarda da sıcak kaplama yapıyoruz. Hedefimizde bütün yollarımızı sıcak asfalt kaplama ile tamamlamak var. Bazı mahallelerimizin grup yollarında sathi kaplama yapıyoruz ama ilerleyen dönemlerde sıcak asfaltla buluşturacağız.
BİZE ULAŞIN