Şaşkın hırsızlar

Şaşkın hırsızlar

Adana’da bir işyerinden çelik kasa çalan hırsızlar, güvenlik kamerası görüntülerini yok etmek isterken bilgisayar kasası yerine monitörü çalınca yakayı el verdi

Adana'da 33 yaşındaki Mehmet U., kardeşi Musa U. (28) ile birlikte girdikleri işyerine ait kasayı, el arabasına yükleyerek çaldı. O anlarda kendilerini görüntüleyen güvenlik kamerasına ait görüntüleri ortadan kaldırmak isteyen iki kardeş, bilgisayar kasası yerine monitörünü çaldı. Polis, o görüntülerden hırsızları yakaladı. Suçlamaları kabul etmeyen kardeşlerin çaldığı kasanın içi de boş çıktı.

ÇELİK KASAYI ÇALDILAR!
Olay, merkez ilçe Yüreğir'e bağlı Güzelevler Mahallesi'nde yer alan Mobilyacılar Sitesi'nde meydana geldi. Sabah işyerine geldiğinde işletmesinin soyulduğunu gören Bekir Kırım, durumu polise bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, iş yerine giderek inceleme başlattı. İşyerine gelen 4 kişinin, yan taraftaki kaynak bölümünün asma kilidini kırıp içeriye girdiğini, ardından da yıkılmış duvarı aştıklarını belirleyen polis, zanlılardan birinin dışarıda gözcülük yaparken, diğer 3'ünün de içeri girdiğini tespit etti. Olay anında kaydedilen güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, önce içinde para olduğunu düşündükleri çelik kasayı, bir el arabasına yükleyip dışarı çıkartan hırsızların, daha sonra dizüstü bilgisayar çaldığı belirledi. Zanlılar, arkalarında iz bırakmamak için işyerinin güvenlik kamerasına ait bilgisayarın kaydettiği görüntüleri de ortadan kaldırmak istedi. Ancak şaşkın hırsızlar, bilgisayar kasası yerine aynı bilgisayara ait monitörü alıp kayıplara karıştı.

İKİ KARDEŞ TUTUKLANDI
Polis, izlediği görüntülerden Mehmet ve Musa U. kardeşlerle Serdar D.'yi (24) gözaltına aldı. Her iki kardeş de suçlamaları kabul etmedi, kendilerine kamera kayıtları izletilince de suçu başkasına attı. Adliyeye sevk edilen kardeşler tutuklanırken, Serdar D. adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
BİZE ULAŞIN