Kamyonetten atıldı başını çarpıp öldü

Adana’da Suriyeli 29 yaşındaki Meşir Ellevad’ı kamyonetten atıp ölümüne neden olan Yusuf El Halife ile aracı kullanan Hakan Sönmez yakalandı

Kamyonetten atıldı başını çarpıp öldü
Adana'da yol ortasında cesedi bulunan Suriyeli 29 yaşındaki Meşir Ellevad'ın, arkadaşı Hasan El Ali'yi (30) bıçakladığı için hızla giden kamyonetten atılarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Ellevad'ı kamyonetten atarak öldürdüğü iddia edilen Yusuf El Halife ve aracı kullanan Hakan Sönmez yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Yusuf El Halife tutuklanırken, Sönmez'e adli kontrol şartı uygulandı.

SIRTINDAN BIÇAKLADI
Olay, Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yalmanlı Mahallesi'nde meydana geldi. Adana'ya sığınan Suriyeli Meşir Ellevad, çiftlikte birlikte çalıştığı Hüseyin El Ali ile iddiaya göre, "Benim ailemi Suriye'de siz katlettiniz" diyerek tartıştı. Tartışma sırasında Ellevad, Ali'yi sırtından 4 kez bıçakladı. Yusuf El Halife, Hasan El Ali'yi Hakan Sönmez'in kullandığı kamyonete bindirip, hastaneye götürmek için yola çıktı. Yusuf El Halife, yolda karşılaştığı sağlık ekiplerine Hüseyin El Ali'yi teslim edip, tekrar çiftliğe döndü. Bu sırada yolda, bıçaklı saldırgan Meşir Ellevad ile karşılaşıp, onu da kamyonetin arkasına aldı. Kamyonetin kasasında oturan Meşir Ellevad ve Yusuf El Halife arasında da tartışma çıktı. Arkadaşının bıçaklanmasına sinirlenen Halife, iddiaya göre, Ellevad'ı aracın kasasından yola attı.

OLAY YERİNDE ÖLDÜ
Başını asfalt zemine çarpan Meşir Ellevad olay yerinde yaşamını yitirdi. Çalışma başlatan cinayet masası ekipleri, kamyonet sürücüsü Hakan Sönmez ve cinayet zanlısı Yusuf El Halife'yi gözaltına aldı. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Yusuf El Halife cezaevine konulurken, Hakan Sönmez'e adli kontrol şartı uygulandı.
BİZE ULAŞIN