İslahiye'de öğrenci servis sürücülerine eğitim

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde, öğrenci taşıyan servis sürücülerine Milli Eğitim Müdürlüğü, polis ve jandarma tarafından bilgilendirme ve eğitim verildi.

İslahiye'de öğrenci servis sürücülerine eğitim

İslahiye Belediyesi Konferans Salonu'nda öğrenci servis sürücülerine yönelik bilgilendirme ve eğitim semineri verildi. Seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Özdemir, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görevli polis Halil İbrahim Zor, İlçe Jandarma Komutanlığı'nın Trafik Tim Komutanı, Okul Aile Birliği başkanları ve servis sürücüleri katıldı. Okul servis araçları hizmet yönetmeliği karayolları trafik yönetmeliği hükümlerindeki öğrenci taşıma uygulaması ile ilgili hususlar ile Trafik işaretleri ve kuralları, seyir esnasında uyulması gereken kurallar, aşırı hız, yakın takip, şerit izleme, geçiş kolaylığı sağlama durumlarında oluşabilecek sonuçlar. Öğrenci, kursiyer, velilerin araca inişi ve binişlerinde dikkat edilmesi gereken kuralları anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sizlere emanet edildiğini unutmamalısınız. Görevimizi yaparken bu sorumluluk ve bilinç içerisinde olmalıyız. Milli Eğitim, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığımız ile ortaklaşa denetimlerimizi yürüteceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN