Devlet desteğiyle hayali gerçekleşti

Mersinli Meryem Kargın, eşinden ayrıldıktan sonra, kendi ayakları üzerinde durabilmek ve çocuklarına hem annelik hem de babalık yapabilmek için devlet desteğiyle kendi iş yerini açtı

Devlet desteğiyle hayali gerçekleşti
Mersin'de yaşayan 2 çocuk annesi Meryem Kargın (36), eşinden ayrıldıktan sonra, kendi ayakları üzerinde durabilmek için, KOSGEB'den aldığı 50 bin TL'lik maddi yardımla güzellik salonu açtı. Kimseye muhtaç olmadan çocuklarına hem annelik hem de babalık yapan Kargın'ın hedefi Mersin'in en iyisi olmak. Kadınların daha cesaretli olması gerektiğini söyleyen Kargın, "Evde oturmak yerine hayata katılsınlar. Devlet de kadının yanında" dedi. 2012 yılında eşinden ayrıldığını, 4 ve 6 yaşındaki çocuklarıyla birlikte yaşamaya başladıklarını Meryem Kargın, ailesini geçindirebilmek için çeşitli işlerde çalıştığını, hatta ailesinden de maddi yardım aldığını söyledi. Yaşadığı durumu ve sonrasındaki süreci SABAH Güney ile paylaşan Kargın, "Devlet desteği sayesinde, 2017 yılında iş yeri sahibi oldum" dedi.

HAYALİNE KAVUŞTU
Çocukluğundan itibaren hep bir güzellik salonu hayaliyle yaşadığını kaydeden Kargın, devletin bu konuda iş kurmak isteyenlere yardımı olduğunu görünce cesaretlendiğini ve 'neden olmasın?' diyerek somut adım atmaya karar verdiğini belirtti. KOSGEB kurslarına katıldığını söyleyen Kargın, "Gerekli bilgi birikimi sağladıktan sonra, hayalim olan güzellik salonumu açmaya karar verdim" diye konuştu.

HİBE DESTEĞİ
KOSGEB'e projesini sunduğunu ve 50 bin TL hibe desteği aldığını aktaran Kargın, Mersin'in en işlek caddelerinden olan İstiklal Caddesi'ne hayalini kurduğu güzellik salonunu açtığını anlattı.

"DEVLET YANIMIZDA"
İş yerini açtıktan sonra daha özgüvenli ve daha mutlu bir yaşantıları olduğunun altını çizen Kargın, ev hanımlarına çalışmaları konusunda çağrıda bulundu. Devletin her konuda desteği esirgemediğini ifade eden Kargın, "Ev hanımları evde oturmak yerine kendilerine uygun işlerde çalışsın. Hatta kendi yerlerini açsınlar. Yapılmayacak hiçbir şey yok" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN