Hakkı yeniden gülmek istiyor

Hakkı Seyfettin Kılıç’ın yüzü 8 yıl önce çıkan bir yangında yandı. Annesi terk etti, babası cezaevine girdi. Küçük yaşta bir başına kalan Hakkı Seyfettin gülmeyi unuttu

Hakkı yeniden gülmek istiyor
Mersin'de yaşayan 11 yaşındaki Hakkı Seyfettin Kılıç, 2009 yılında evlerinde sobanın patlamasıyla çıkan yangında yüzünün bir kısmını kaybetti. Ardından annesinin de terk ettiği Hakkı Seyfettin, babası Cihan Kılıç'ın da cezaevine girmesiyle maddi imkânsızlıklar yüzünden ameliyat olamadı. Yüzünü çok özlediğini söyleyen Hakkı, "Okulda arkadaşlarım benden korkuyor. Saklanarak yaşamaktan bıktım. Yüzümü çok özledim, bana yardım edin" dedi.

TEDAVİ OLAMADI
Merkez Akdeniz ilçesinde cezaevinden birkaç ay önce çıkan babasıyla birlikte yaşayan 4'üncü sınıf öğrencisi Hakkı Seyfettin Kılıç, 2009 yılına kadar Konya'da anne ve babasıyla mutlu bir hayat yaşıyordu. Ancak evlerinde çıkan yangın hayatlarını altüst etti. Yangında yüzünün bir bölümü yanan
Hakkı, bir süre sonra annesi İsminur Kaya tarafından terk edildi. Baba Cihan Kılıç ise karıştığı bir trafik kazası yüzünden cezaevine girdi. Yıllarca babaannesinin yanında kalan Hakkı tedavi olamadı.

ARKADAŞLARI KORKUYOR
Yıllarca arkadaşlarının kendisinden korktuğunu söyleyen Hakkı, ameliyat olup eski günlerdeki gibi sokağa çıkmanın hayalini kuruyor. Cezaevinden yeni çıkan, fakat iş bulamayan babasıyla yaşayan Kılıç, sürekli fotoğraflarına bakarak, eski günlerine dönmenin hayalini kuruyor. Tekrar sokağa çıkıp koşup oynamanın, arkadaşlarıyla keyifli vakti geçirmenin hayali içerisinde olan Hakkı, "Tedavi olma imkanım varmış fakat maddi dururumuz iyi değil. Ben çocukluğumu yaşamayı özledim. Herkesin korktuğu biri olmak istemiyorum" diye konuştu.

EVDE EŞYA KALMADI
Oğlu için bundan sonra hem anne hem de baba olacağını belirten Cihan Kılıç, "Ben cezaevinden çıktığımda hiçbir şeyimiz kalmamıştı. Evimizdeki eşyalar bile hacizler yüzünden gitti. Evimiz zaten kiraydı, aylardır çalışmadığım için onu da ödeyemiyoruz. İş bulmakta da zorlanıyorum. Hem oğluma bakmam lazım hem de tedavisini gerçekleştirmem lazım. Ama nasıl yapacağım bilmiyorum" şeklinde konuştu.

İYİLEŞMESİ MÜMKÜN
Oğlu hakkının tedavi olabilmesi için yardım beklediğini aktaran Kılıç, Hakkı Seyfettin'in tedavi edilmesi gerektiğini, ameliyat estetik olduğu için devletin sadece yüzde 20'sini karşıladığını ifade etti. Artık dayanacak gücü kalmadığını anlatan çaresiz baba, "Okul, hastane, ev masrafları derken bu yükün altından kalkamayacağımı düşündüğümde oğlum bana moral veriyor. Tek istediğim bir iş. Oğluma güzel bir hayat sunmak istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN