Mobbing iddiası yargıya taşındı

Ceyhan Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan ve mobbinge uğradığını ileri süren Cennet Bengül Koçak, suç duyurusunda bulundu

Mobbing iddiası yargıya taşındı
İçişleri Bakanlığı tarafından Ceyhan Belediye Başkanlığı görevinden alınan Alemdar Öztürk'ün akrabası olduğu için bazı çalışanların kendisine kötü davrandığını ileri süren Cennet Bengül Koçak (46), mobbing iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu geri çekmesi için baskıya uğradığını da iddia eden Koçak, "Ölüm tehdidi aldım. Çocuklarımın ve kendi hayatımdan endişe ediyorum" dedi.

MUHTAR ŞAHİT
Arşiv bölümünde çalışırken ceza olarak tuvalet temizleme görevine yollandığını anlatan Koçak, "Bir gün çay ocağında görevlendirilince amirim Y.Ç., beni yanına çağırdı. Bu görüşmede bana hakaretlerde bulundu. Yetmedi hakaretlerine koridorda bağırarak devam etti. Bu duruma belediye personeli ve Tatarlı Mahalle Muhtarı Osman Şahin de şahit oldu. Muhtar Şahin, bu konuda savcılığa ifade verdi" diye konuştu.

BASKI ARTTI
Dul bir kadın olmasının da kendi aleyhine kullanıldığını ifade eden Koçak, şöyle konuştu: Hakkımda öyle dedikodular üretildi ki insanlar selam vermez hale geldi. Artık insanların yüzüne bakamaz bir duruma geldim. Hakkımı yargıda aramaya başlayınca üzerimdeki baskılar arttı. Şimdi de evime kilometrelerce uzaklıktaki Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne sürüldüm.
BİZE ULAŞIN