Kentsel dönüşümde garantör belediye

Yavuzlar Mahallesi’nde vatandaşlarla kentsel dönüşümü konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, belediye eliyle yürütülen çalışmalarda garantör olduklarını söyledi

Kentsel dönüşümde garantör belediye
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yavuzlar Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Belediye eliyle yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında garantör olduklarını anlatan Başkan Çelikcan, "İhaleyi kim alırsa alsın, en küçük bir yanlışında vatandaşlarımızın adına yüklenici firmadan alınan teminat devreye girecektir. Biz sizin adınıza her türlü tedbiri alıyoruz" dedi. Yüreğir'i geliştirmek ve kalkındırmak amacında olduklarını belirten Başkan Çelikcan, "Samimi olarak sizlere geldik. Sizden isteğim dedikodulara kulak asamayın. Kafanızda bir soru işareti varsa gelin cevap verelim. Çalışmalarımızı açık ve şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Projelerimizle Yüreğir modern ve yaşanılabilir konut alanlarına kavuşacak. Vatandaşlarımız çıkmaz sokaklardan ve yeşil alanı olmayan yerlerden kurtulup sosyal donatıları olan yerlerde yaşamlarını sürdüreceklerdir" diye konuştu.

KÂR AMACI YOK
Yüreğir'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarında belediye olarak hiçbir kâr amacı gütmediklerini kaydeden Başkan Çelikcan, "İlk yerinde kentsel dönüşümü Kışla Mahallesi'nde biz gerçekleştirdik. Şu anda vatandaşlarımız yuvalarına kavuştular. Daha düzenli ve modern konutlarda oturuyorlar. Burada da hiç kâr amacı gütmedik. Oluşan ekonomik değeri direk vatandaşlarımıza yansıttık. Tek amacımız vatandaşlarımızın daha düzenli bir yaşam sürmeleridir" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN