Adliyenin hareketli personeline bisiklet

Adana Adliyesi’nde ‘Temel İlk Yardım Eğitimi’ni tamamlayan 75 çalışana sertifika verildi. Hareketli hayat programı çerçevesinde 50 kişiye de bisikletleri teslim edildi

Adliyenin hareketli personeline bisiklet
Adana Adliyesi'nde düzenlenen törende, Kızılay tarafından verilen 'Temel İlk Yardım Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan 75 yargı çalışanına sertifikaları verilirken, ayrıca hareketli hayat programı çerçevesinde 50 kişiye de bisikletleri teslim edildi. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından yürütülen 'Acil Durum Eylem Planı' kapsamında aralarında yazı işleri müdürü, zabıt katibi, teknisyen, şoför ve mübaşirlerin de bulunduğu 75 kişiye Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından 'Temel İlk Yardım Eğitimi' verildi.

HAREKETLİ YAŞAMA TEŞVİK
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adliye çalışanlarının günü yakalaması ve güncel olması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yargı hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de ağırlık verdiklerini kaydeden Yeldan, "Kızılay işbirliğiyle 75 çalışanımız İlk Yardım Sertifikası almaya hak kazandı. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hareketli yaşam için bisiklet verilecek. Hareketsizlik birçok sağlık sorununu beraberinde getiriyor. Hareketli ve sağlıklı yaşam için tüm çalışanlarımızı teşvik ediyoruz" diye konuştu.

ÇALIŞANLARA TESLİM EDİLDİ
Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temin edilen bisikletler, törenle adliye çalışanı 50 kişiye teslim edildi. Amaç, hareketli yaşamı teşvik etmek.
BİZE ULAŞIN