Japonlar inceleme yaptı

Gaziantep’te Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansından bir grup heyet, yürütülen Belediye Kanalizasyon Şebeke ve Atıksu Arıtma Tesisleri projesinin çalışmalarını inceledi

Japonlar inceleme yaptı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü, İller Bankası ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında yapılan ve toplam 275 milyon liralık kredi anlaşmasını kapsayan Belediye Kanalizasyon Şebeke ve Atıksu Arıtma Tesislerinin Geliştirilmesi projesinde çalışmalar sürüyor. JICA'dan bir grup heyet, yürütülen Belediye Kanalizasyon Şebeke ve Atıksu Arıtma tesisleri projesinin çalışmalarını inceledi. Kredilerin hangi alanlarda kullanıldığını görmek isteyen JICA Japonya Başkanı Shigenori Ogawa, JICA Türkiye Başkanı Takahiro Yasuı ve JICA Türkiye Proje Sorumlusu Masaki Iiyama, inşaat alanında inceleme yaparak, yatırımları yerinde gördü. Gelen heyete İlbank A. Ş. Gaziantep Bölge Müdürlüğünden Proje Sorumlusu Canan Gülhan, Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Kenan Gülşan ve GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ev sahipliği yaptı.

"MEMNUN KALDILAR"
Hazırlanan detaylı bir sunum ile gelen heyete bilgi verildiğini belirten GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, "Japon heyet, çalışmaların gidişatından son derece memnun kaldılar. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada çalışmalara son sürat devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN