ERCAN ATALAY: BAL’ın derbisi

Kürkçüler stadında yoğun yağmur altında oynanan maçı Büyükşehir Belediyespor 2-1 kazandı.

BAL (Bölgesel Amatör Lig) derbisi Kürkçülerspor ve Adana Büyükşehir Belediyespor arasında oynandı. Kürkçüler stadında yoğun yağmur altında oynanan maçı Büyükşehir Belediyespor 2-1 kazandı.
Bölge takımlarımızın mücadele ettiği 5. grupta 13 takım bulunmaktadır. Yedinci hafta sonunda bir maçı eksik Kürkçülersporun 4 puanı, Ceyhansporun 9, Adana Büyükşehir Belediyesporun ise 12 puanı bulunmaktadır.
BAL Ligi statüsü gereği üç takımı bulunan ilde, sıralama ne olursa olsun il bazında lig sıralamasında sezon sonu üçüncü olacak il takımı küme düşecektir. Bu kuraldan dolayı Pazar günü oynanan müsabaka bölge derbisi niteliğinde idi.
Gün boyun yağan yağmurun ağırlaştırdığı sahada değil futbol oynamak ayakta kalmak dahi mucize olduğundan zor bir maç oldu.
Kürkçülerde yetişmiş biri olarak gönlüm Kürkçülerin sporda başarılı olması, gençlerin kahve köşeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak hava şartları ve sonuç ne olursa olsun stadı doldurmasıdır. Bu güzellik yenilgiye rağmen beni teselli etmiştir.
Amatör spor ruhunun getirdiği sorumluluk duygusu gençlerimizi daha paylaşımcı ve daha toplumsal olmaya yönlendirmektedir. Amatör ruh sporun temel taşıdır. Bu ruh bölgemize daha barışçıl, oyuna ve rakibe saygılı bir ortam hazırlamaktadır.
Kürkçülerin tozlu yollarında artık siyaset ve ekonomik zorluklar değil spor konuşulmaktadır. Yarınlar Kürkçüler ve ülkemiz gençliğinin olacaktır.
BİZE ULAŞIN