Ünlü isimler "tasarım pazarı"nda

Başarılı İş Kadınları Platformu’nun (BİKAP) Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin katkısıyla düzenlediği BİKAP Tasarım Pazarı'nda, aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı girişimci kadınlar, ürünlerini satışa sundu.

Ünlü isimler tasarım pazarında

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile BİKAP yöneticileri Bilge Kuru Eren, Öznur Yakın ve Ebru Erbaş tarafından açılan pazarda, Gaziantep ve İstanbul'dan kadın girişimcilerin firmalarına ait takıdan yemeğe, giysiden ayakkabıya kadar pek çok ürün stantlarda yer aldı.

Açılışın ardından stantları gezen ve girişimci kadınlarla sohbet eden Şahin, yaptığı konuşmada, "Şimdi Gaziantep'e gelme zamanı" sloganıyla başlattıkları kampanyanın devam ettiğini belirterek, insanların kente gelmeleri için pek çok neden bulunduğunu söyledi.

GAZİANTEP'İN BİR LEZZET BAŞKENTİ, KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLDUĞUNU İFADE EDEN ŞAHİN, ŞUNLARI KAYDETTİ:

"Herkes ailesiyle birlikte Türkiye'nin ve Avrupa'nın en güzel hayvanat bahçesini gezmek için Gaziantep'e gelecek. Güzel mozaiğin içinde bugün BİKAP da var. İstanbul'un gözde markalarıyla burada olmasını kadın girişimciliğini desteklemek açısından çok mühim buluyorum. Kendi markalarımızla birlikte olması da başka bir derinlik katıyor. Özellikle kadınlarımızın bakışı, duygusal zekası, tasarım kabiliyetleri halkla iletişim boyutuyla bu alanda çok iddialılar. Biz onların bu iddiasına karşı diyoruz ki gelin birlikte bütün dünyaya bir ses verelim ve Gaziantep'ten, özgün tasarımlarla bir fark yaratalım, bunu büyüterek devam edelim."

TASARIM PAZARINDA ÜNLÜ İSİMLER PINAR ALTUĞ, ÖZLEM YILDIZ, EMEL YILDIRIM, SİNEM GÜVEN VE AYŞE TOLGA DA KENDİ ÜRÜNLERİYLE STANT AÇTI.

Öte yandan ünlü futbolcu ve basketbolcuların imzaladığı forma, top, eldiven ve kramponlar da pazarda satışa sunuldu. Bu ürünlerin satışından elde edilen gelir Ampute Milli Futbol Takımı'na bağışlanacak.

Etkinlik yarın sona erecek.

BİZE ULAŞIN