Adana'da Başkan Uludağ: Atamızı, özlem, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz

Adana'nın Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Başkan Bilal Uludağ, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’ncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Adana'da Başkan Uludağ: Atamızı, özlem, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz

Başkan Bilal Uludağ, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79'ncu yılında özlem, minnet ve şükranla andıklarını belirti. Bilal Uludağ;

-"Büyük Önder Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetle Türkiye'nin ilelebet payidar kalması için, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yol göstericiliğinde güçlü bir irade ortaya koyulmuştur. Atatürk tarih boyunca yetişen en büyük deha ve önderlerden biridir"dedi. Uludağ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Atatürk, dünyada hayranlık uyandırmış, ülkemizde de ilelebet gönlümüzde yaşayacaktır. O tüm hayatını milletine adayan Kurtuluş Savaşı'nda kazandığı mutlak zaferle tarihin gidişatını değiştirmiş, bizlere bağımsız bir ülke aydınlık yarınlar armağan etmiştir. Büyük lider, eşsiz bir komutandır. Aziz milletimiz bugün onun gösterdiği hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla ilerleyerek Cumhuriyetimizin kuruluş idealine her zaman sadık bir cumhuriyet neferi olarak yoluna devam edecektir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece gösterdiğin hedeflere hep birlikte yürüyecek ülkemizin yolu daima açık olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyor ruhları şad mekanları cennet olsun."

BİZE ULAŞIN