Başkan Savaş’tan hala bir ses yok

Araştırmacı Ömer Turan’ın Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a sorduğu sorular cevapsız kaldı. Hataylılar Başkan Savaş’tan cevap bekliyor

Başkan Savaş’tan hala bir ses yok
SABAH Güney'in dün manşetten verdiği "Başkan Savaş'a FETÖ Soruları" başlıkla haberimiz Hatay'da büyük yankı uyandırırken, CHP'li Başkan Lütfü Savaş'ın bu sorulara cevap vermeyerek sessizliğini koruması tepkilere yol açtı. Haberi okuyan okurlar, "CHP'li Başkan eğer bu soruların muhatabı değilse neden yanıt vermiyor. Sessiz kalması iddiaların doğru olduğu anlamına gelir. Bize yansıması böyle" dediler. Bilindiği gibi araştırmacı gazeteci Ömer Turan, kendine ait Tweetter hesabından CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a 15 maddelik soru yöneltmişti. Sosyal medyada büyük ilgi gören sorular SABAH Güney'in dünkü sayısında manşetten verildi.

ÜZERİNE YAPIŞIR KALIR
CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın araştırma gazeteci Ömer Turan'ın gündeme getirdiği 15 maddelik sorulara mutlaka cevap vermesi gerektiğini öne süren vatandaşlar, "Ortada çok ciddi iddialar var. Sorulara bakıldığında Başkan Lütfü Savaş'ın FETÖ ile bağlantısı olduğu yönünde belirtiler var. Kendisini çıkıp kamuoyunu rahatlatacak cevaplar vermezse bu iddialar üzerine yapışır kalır. O yüzden Başkan Savaş'ın bir an önce cevabını bekliyoruz" dediler.

SABAH Güney okurları, araştırmacı Ömer Turan tarafından gündeme taşınan şu sorulara yanıt bekledi:
- 5.5.2016 tarihinde yani darbeden 70 gün önce İskenderun Yelken Kulübü'ndeki yemeği ve yemekteki kişiyi hatırlıyor musunuz? Kim bu üç kafadar?
-Serkan İşlek Hatay Büyükşehir'in Güvenlik Şefi mi? Tüm personele 15 Temmuz gecesi atılan "Arkadaşlar aldığım talimatı aynı şekilde sizle paylaşıyorum. Herkes görevine devam edecek. Aksi halde asker gelir arama yapar, makamı boşaltmanızı isterse hiçbir şekilde direnilmeyecek ve askerin istediği yapılacaktır. Personel arkadaşa ivedi bir şekilde bildirin" şeklindeki meaj için siz mi talimat verdiniz?
- FETÖ'den yargılanan Atalay Demirci'ye program yaptırdınız mı? Bu program için 172 bin 323 lira ödediniz mi?
- FETÖ'den yargılanan firari Muhammed Çakır'ın sahibi olduğu ve 15 Temmuz sonrası el konulan İrade gazetesi nasıl finanse ediliyordu?
- Darbeden hemen sonraki meclis oturumunda "Dayak yiyen askerler ne olacak?" diyerek darbe ve darbecileri savundunuz mu?
- FETÖ tutuklusu Ömer Faruk Tuğ'un ifadesindeki gibi FETÖ'ye verilen bu merkezlerin tüm masraflarını belediye mi karşıladı?
BİZE ULAŞIN