‘Çok alkollüydüm hatırlamıyorum’

Hırsızlık için girdiği evdeki televizyonu çalan Mustafa Tezcan, yakalandı. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen zanlı, “Görüntülerdeki benim ama alkollü olduğum için hatırlamıyorum” dedi

‘Çok alkollüydüm hatırlamıyorum’
Adana'da 22 yaşındaki Mustafa Tezcan, girdiği iki katlı evde duvardaki televizyonu söküp götürdü. Evde ki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen Tezcan polis tarafından yakalanınca görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu itiraf ederek, "Alkollü olduğum için hırsızlık yaptım ama olayı ve yanımdakini hatırlamıyorum" dedi. Şüpheli sevk edildiği adliyede tutuklandı.

EVİN ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİLER
İlk olay, 11 Ekim'de merkez ilçe Seyhan'a bağlı Yenidam Mahallesi'nde meydana geldi. Eser Taşoğlu'na ait iki katlı eve giren iki şüpheli evde ziynet bulmayınca, duvardaki televizyonu yerinden söküp, kayıplara karıştı. Hırsızlık anı ise, evine içine yerleştirilen güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Söz konusu görüntülere göre; zanlılardan biri tanınmamak için yüzünü atkı ile gizleyip, parmak izi bırakmamak için de ellerine eldiven takarken, diğeri de sadece eline eldiven takmakla yetindiği görüldü.ARANIRKEN HIRSIZLIK YAPTI
Polis, bu görüntülerden yüzü açık olan şüphelinin Mustafa Tezcan olduğunu tespit etti. Tezcan'ın, aynı zamanda da 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma' suçundan bir yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı. Polis, her yerde zanlıyı ararken, bu kez 4 Kasım'da merkez ilçe Çukurova'ya bağlı Huzurevleri Mahallesi'nde bir başka hırsızlık olayı yaşandı. Adem Ünalır'ın üçüncü kattaki evine şafak vakti giren bir kişi, evdeki cep telefonu, 200 lira nakit parayla nüfus cüzdanları çaldı.

HIRSIZLIĞI HATIRLAMIYORUM
Hırsızlığın yaşandığı apartmana ait güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, hırsızın da yine Mustafa Tezcan olduğunu belirledi. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Tezcan'ı yakaladı. İlk olaydaki güvenlik kamerasına yansıyan kişinin kendisi olduğunu itiraf eden zanlı, "Alkollü olduğum için böyle bir şey yapmışımdır. Hırsızlık olayını alkolün etkisinden yapmışımdır, olayı hatırlamadığım için televizyonu ne yaptığımı da hatırlamıyorum, yaptığımdan pişmanım, maddi zararını karşılamak isterim" dedi. Emniyetteki sorgusu tamamlanan zanlı, tutuklandı.
BİZE ULAŞIN