Şahinbey’de yaşam sosyal projelerle renkleniyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ‘sosyal belediyecilik’ anlayışı ile hayata geçirdiği projelerle 7’den 70’e tüm ilçe halkının yaşamına renk katıyor

Şahinbey’de yaşam sosyal projelerle renkleniyor
Gaziantep Şahinbey Belediyesi yol, kaldırım, park yapma gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında gençler, engelliler ve eğitim ile ilgili projeleriyle dikkat çekiyor. Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı'nda 6 sporcusu ve bir antrenörü olan Şahinbey Belediyesi, kendi bünyesinde açtığı spor tesislerinde yetiştirdiği çok sayıda sporcunun yanı sıra şehirdeki amatör takımlara da düzenli olarak yardım yaparak ayakta kalmalarını sağlıyor. Şahinbey Belediyesi, ilçedeki öğrencilerin milli şuurla yetişmesi için 3 yıldır düzenli uçak seferleriyle Çanakkale'ye götürüyor. İlçedeki başarılı öğrencilere bilgisayar ve eğitim malzemesi yardımı yapan belediye okullarında ilk 3 dereceye giren tüm öğrencilere tanışabilir bilgisayar hediye ediyor.

EMANETİ TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUZ
"Halka Hizmet Hakka Hizmettir" düsturuyla hareket ettiklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, her yaştan ve her kesimden vatandaşın faydalanacağı hizmetlere imza atmaya çalıştıklarını kaydederek, "Yol açmak, kaldırım, park yapmak zaten bizim yapmak zorunda olduğumuz hizmetler. Biz sosyal yaşamı direk etkileyen diğer konularda da halkımıza farklı hizmetler üreterek verilen emaneti en iyi şekilde taşımaya çalışıyoruz" dedi. Toplumların geleceğinin yeni nesillerin iyi yetişmesinden geçtiğini, bu nedeniyle gençlere yönelik çalışmalara büyük önem verdiklerine dikkat çeken Tahmazoğlu, "Eğitim çok önemli, Gaziantep maalesef yoğun göç ve sürekli artan fiziki ihtiyaçlar nedeniyle eğitimde istenilen yerde değil. Bu alanda açtığımız kursların yanı sıra öğrencilerimizi başarıya teşvik amacıyla çalışmalarımız oluyor. Yeni neslin milli şuurla yetişmesi için 'Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına' adıyla başlattığımız proje kapsamında bugüne kadar 60 bin öğrenciyi Çanakkale'ye götürerek ecdadıyla buluşturduk." diye konuştu.

MİLLETİMİZ MÜCADELE EDİYOR
Şehitlerin sayesinde bugün bu topraklar üzerinde yaşayabildiğimizi vurgulayan Başkan Tahmazoğlu, "Çanakkale'de yedi düvele karşı bir destan yazıldı. Ancak bu destan kolay yazılmadı. Bu destan yazılırken tam 253 bin şehit verdik. Türkü, Kürdü, Çerkez, Arabıyla tüm vatan evlatları yedi düvele karşı imanlı göğüslerini siper ettiler. Bugün bize nasıl saldırıyorlarsa, o gün de ecdadımıza saldırdılar. En güçlü silahlarıyla geldiler. 5 çayını İstanbul'da içeceğiz dediler. Ancak bilmiyorlardı ki, bu milletin imanlı evlatları imanlı göğüsleriyle mücadele ederek Çanakkale'nin serin sularına gömecekti. Allah ecdatlarımızdan razı olsun, Bugün onların sayesinde burada huzur içinde yaşıyoruz. Ama o yedi düvelin saldırıları bitmedi. Daha önce sağ- sol diyerek saldırdılar. Kürt-Türk diyerek bölmeye çalıştılar. Gezi olaylarını yaptılar. En son da 15 Temmuz günü bu milletin evlatlarını bir birlerine kırdırmak için kendi silahımızla bizi vurmaya kalktılar. O zaman ecdadımız nasıl mücadele ettiyse, şu anda da milletimizin evlatları aynı şekilde mücadele ediyor" dedi. Proje kapsamında uçakla aynı gün Çanakkale'ye götürülen öğrencilerin tüm ihtiyaçları da Şahinbey Belediyesi tarafından karşılanıyor. Birçok öğrenci gezi sayesinde ilk kez Gaziantep'in dışına çıkmanın mutluluğunu yaşarken, ilk kez uçağa binen, ilk kez denizi gören ve vapura binenler de oluyor. Bu yıl da devam eden proje kapsamında önümüzdeki yıla kadar toplam 90 bin kişi Çanakkale'de ecdadıyla buluşmuş olacak.

BİZE ULAŞIN