SANKO tarımın çözüm merkezi olacak

SANKO tarımın çözüm merkezi olacak
SANKO İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu, grup şirketlerinden ASKO'nun, tarım makinaları ve ekipmanları üretiminde dünya devi Alman Claas firmasının Türkiye distribütörü olmasının, Türk tarım sektörü açısından da çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

DÖNÜM NOKTASI
Türk tarım sektörü açısından da önem taşıyan bu anlaşmayı Türk çiftçisine duyurmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Konukoğlu, "Sektörde beş yıl önce Başak Traktör'le başladığımız yolculuğumuzu, Başak Agri ile geliştirdik, Claas tarım makinaları ve ekipmanları ile taçlandırıyoruz. SANKO İş ve Tarım Makinaları Grubu; ASKO-Claas, Başak Traktör ve Başak Agri ile Türk tarımının çözüm merkezi olacak" dedi. Konukoğlu, ASKO-Claas işbirliğinin Türk tarımı açısından tarihi bir dönüm noktası olacağına inandığını kaydetti.

TARIM MARKETİ
Tarım Marketi anlayışı ile faaliyet göstererek, Türk tarımı ve çiftçisine ihtiyaç duyacağı her konuda en iyi koşullarda azami destek sunacaklarını anlatan Konukoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Almanya'da 1913 yılında kurulan ve dünyanın önde gelen tarımsal mühendislik ekipmanı üreticilerinden biri olan Claas, biçer-döver satışlarında Avrupa pazarının lideri. Silaj makinaları alanında dünya lideri olan Claas aynı zamanda traktörler, balya makineleri ve hasat makineleri ile dünya çapında tarım mühendisliğinde en iyi performansa sahip firmadır. Bu işbirlikteliği bir anlamda asırlık firmaların buluşmasıdır. 1904 yılında kurulan SANKO Holding ile 1913 yılında kurulan Claas işbirliği arım sektörüne değer katacak."
BİZE ULAŞIN