Yüreğir Belediyesi eğitimin hizmetinde

Yüreğir Belediyesi’nin hizmete açtığı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi öğrencilerin okul dışı öğrenme süreçlerine katkı sağlıyor

Yüreğir Belediyesi eğitimin hizmetinde
Yüreğir Belediyesi tarafından hizmete sunulan 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi, öğrencilerin okul dışı öğrenme süreçlerine önemli katkı sağlıyor. Adana'daki tüm öğrencilerin Yüreğir Belediyesi Bilim Merkezi'nden ücretsiz faydalandığını vurgulayan Başkan Mahmut Çelikcan, "Vatandaşlarımız da merkezimizden ücretsiz faydalanabilmektedir"' dedi. Adana'da ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirten Başkan Çelikcan, "Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz önemli bir eseri Adana'ya kazandırdık. Bütün vatandaşlarımız temalı çocuk oyun alanları, planeteryum, diyarama, müze, bilim merkezi deney istasyonları, gezegen evi ve robot atölyesini ücretsiz gezebiliyorlar" diye konuştu.

BİLİMİN SERÜVENİ
Hizmete açılan bilim merkezinin bilimin serüvene dönüştüğü bir yer olduğunu anlatan Başkan Çelikcan,"Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun canlandırıldığı diyarama ve diyaramaya hizmet eden müze alanı yaklaşık 460 metrekare, planetaryum binası 590 metrekare ve planetaryum müze alanı 250 metrekaredir" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN