FETÖ’cü avukatlardan meslektaşa kaset kumpası

Mersin’de FETÖ’den tutuklanarak meslekten atılan iki avukatın, meslektaşları Murat Altındere’ye ait ‘özel görüntüleri’ örgüt adına ele geçirdiği iddia edildi

FETÖ’cü avukatlardan meslektaşa kaset kumpası
Mersin'de FETÖ/PDY terör örgütüne üye oldukları gerekçesiyle tutuklanarak meslekten ihraç edilen iki polis ve iki avukat hakkında, meslektaşlarına kaset kumpası kurdukları iddiasıyla dava açıldı. Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Mersin Şubesi Başkan Yardımcısı avukat Murat Altındere, kendisine kumpas kurulduğu gerekçesiyle eski avukatlar ve polislerden şikayetçi oldu. Dava açılan dört sanık 5 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyor.

FETÖ'DEN TUTUKLULAR
Mersin Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın sanıkları arasında FETÖ üyeliği sebebiyle ihraç edilen eski Mersin İstihbarat Şube Müdürü Ali Çengelci, eski komiser İlyas Avcı ile avukatlar İsmail Çatal ve Önder Kurt yer alıyor. İddianamede, sanıklar FETÖ örgütü eliyle 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmekle' suçlanıyor. İddianameye göre, FETÖ/PDY'den tutuklu İlyas Avcı, Mersin İstihbarat Şube Müdürlüğü Organize Büro Amirliği'nde görev yaptığı süre zarfında, Murat Altındere'yi, istihbarat taktik ve metotları ile takip etti ve bilgileri sanık İsmail Çatal'a verdi. Çatal da Altındere'nin gittiği evlerden birine, avukat Avukat Önder Kurt aracılığıyla gizli kamera yerleştirdi. 1 yıl kadar Altındere'nin yanında çalışan Kurt, elde ettiği görüntüleri Çatal'a, Çatal da işbirliği içinde olduğu dönemin FETÖ'cü istihbarat müdür ve komiserlerine servis etti.
BİZE ULAŞIN