‘Volkan ninesini kaza ile vurduğunu bana anlattı’

Adana’da torununa siper olmak isteyen yaşlı kadının ölümüne neden olan 1’i tutuklu 9 sanığın yargılandığı davada dinlenen tanık, tahliye olan sanığı suçladı

‘Volkan ninesini kaza ile vurduğunu bana anlattı’
Adana'da pompalı tüfekle ateş edilirken torunu Gül Kazma'ya (23) siper olan ve yaşamını yitiren Hatice Kazma'nın (67) katil zanlıları 1'i tutuklu 9 sanığın 'kasten öldürme, taksirle öldürme, yaralama, tehdit' suçlarından yargılanmalarına devam edildi. Duruşmaya katılan tanık U.K., cezaevine birlikte gittiği Volkan Kazma'nın ninesini vurduğunu söylediğini iddia etti.

"ÇOCUKLAR VAR SIKMAYIN"
Olay, 19 Mayıs Mahallesi 1141 Sokak'ta meydana geldi. İbrahim Kusen, pompalı tüfekle havaya ateş açtı. Niyazi Kazma, "Engelli çocuklarım var korkuyorlar" deyince kavga çıktı. Taraflar yumruklaşıp, ayrıldı. İbrahim Kusen bir süre sonra olay yerine yanında Ersin Ergün, İdris Ergün ve Mahmut Yerlikaya ile birlikte geldi. Kusen ve arkadaşları Niyazi Kazma'yı yumruklayıp, tehdit etti. Çıkan kavgada İbrahim Kusen ile Ersin Ergün hedef gözeterek, Volkan Kazma ise gelişigüzel ateş etmeye başladı. Torunu Gül Kazma'nın çatışmanın arasında kaldığını gören babaanne Hatice Kazma kendisi siper etmek isterken yaşamını yitirdi. Gül Kazma da yaralandı. Olayla ilgili İbrahim Kusen, Ersin Ergün ile Volkan Kazma ve tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve haklarında dava açıldı.
BİZE ULAŞIN