Üretim merkezini Adana’ya kurun

Çukurova GİAD Başkanı ve TÜGİK Başkan Vekili Ömer Faruk Sakarya, yerli otomobil üretimi için Adana’nın her türlü yatırım avantajına sahip olduğunu söyledi

Üretim merkezini Adana’ya kurun
Otomotiv üretimi için ilk kez 2014'te Adana'yı yatırımcılara öneren Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı ve TÜGİK Başkan Vekili Ömer Faruk Sakarya, yatırım çağrısını yeniledi. Yerli otomobil üretimi için Adana'nın her türlü yatırım avantajına sahip olduğunu vurgulayan Sakarya, üretim nerede yapılırsa yapılsın, yaklaşık 300 üyesi bulunan Çukurova GİAD'ın her üyesinin bir yerli otomobil alacağı taahhüdünü verdi.

İLK ÇAĞRI 2014'TE
Karayolu, demiryolu ağının yanı sıra bölgesindeki limanlarıyla, enerji imkanlarıyla Adana'nın yatırımcıları beklediğini kaydeden Sakarya, Çukurova GİAD olarak 2014'ün Aralık ayında yayınladıkları "Adana Ekonomisi Rekabetçiliğinin Analizi, Karar Vericiler ve Yatırımcılar İçin Öneriler" konulu araştırma raporunda da otomotiv yatırımı için Adana'yı önerdiklerini anlattı. Adana'nın yaklaşık 200 yıllık sanayi geçmişi bulunan bir kent olduğunu anımsatan Sakarya, "Yerli otomobil yatırımcılarımız, ülkemiz için de büyük önemi bulunan bu önemli yatırımı nerede yapacaklarına karar vermeden önce şehrimizi ziyaret etmeli. Burada yapılacak üretim, yatırımcılarımız ve ülkemiz için önemli bir kazanç olacaktır. Adana, altyapısı, güçlü sanayisi, ticareti, yetişmiş eleman altyapısı, lojistik açıdan bakıldığında her türlü ulaşım imkanına sahip" dedi.

TEMSA ÖRNEĞİ
Yerli otomobil için yatırımcıların belirlenmelerinin ardından başlayan yatırımın nerede yapılacağı tartışmalarına Çukurova GİAD da müdahil oldu. Otomotiv yatırımı için Adana'nın her türlü yatırım avantajına sahip kent olduğunu vurgulayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 64 ülkeye ihracat yapan Adana markası otomotiv devi Temsa'nın da Adana'da kurulu olduğunu hatırlattı.
BİZE ULAŞIN