Kocamaz: Mersin çöp kokmayacak

Başkan Burhanettin Kocamaz, Katı Atık Aktarma İstasyonu’nun yerleşim birimlerine yakınlığı konusundaki eleştirileri cevapladı

Kocamaz: Mersin çöp kokmayacak
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı'nın 1. Birleşimi'nde Toroslar ilçesinde bulunan Katı Atık Aktarma İstasyonu'nun yerleşim birimlerine yakınlığı konusundaki eleştirilere cevap verdi. İstasyonun koku yaratacağına dair söylemlerin gerçeği yansıtmadığını açıklayan Kocamaz, "Tarsus'ta konutların arasında çöp deposu var. Gidin bakın, herhangi bir koku var mı? Ben orada koku olmasına müsaade etmem" dedi.

ANINDA TAŞINACAK
Toroslar ilçesinde bulunan aktarma istasyonunun şehir hastanesine yakın olmadığını bildiren Kocamaz, "Gerekirse gidelim beraber ölçelim. Çöpler aktarma istasyonunda kalmayacak, anında taşınacak. Gerekirse kokuyu gidermek için yöntemlerimiz var. Çöp boşalacak ve anında gidecek. Çöp kokmaya başlamadan taşınacak. Konteynerde ne kadar koku oluşuyorsa, istasyonda da ancak o kadar kokar, daha fazla kokmaz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN