Engellerin arasından çıkan mucize çocuk

Mersin’de yaşayan engelli çift, önlerine çıkan zorluklara rağmen mutlu bir aile kurmayı başardı. 3 yıl sonra aralarına katılan Zeynep de sevginin engelleri aşan gücünün kanıtı oldu

Engellerin arasından çıkan mucize çocuk
Mersin'de yaşayan ortopedik engelli Hayat-Hakan Sakinci çifti, fiziksel durumları yüzünden yakınlarının evlilik önyargılarına inat, evlenip mutlu bir yuva kurdu. Aşklarına sahip çıkarak engelleri aşan Sakinci çifti, evliliklerinin üçüncü yılında kızları Zeynep'i kucağına aldı. Hiçbir sağlık sorunu bulunmayan Zeynep, engelli çiftin yaşam kaynağı oldu.

DÖRDÜNCÜ KATTAN DÜŞTÜ
Mersin'de yaşayan Hayat ve Hakan Sakinci, geçirdikleri zorlukların ardından kurdukları güzel ailelerini ve mutlu yaşam hikayelerini SABAH Güney ile paylaştı. 3 yaşındayken oturdukları apartmanın 4'üncü katından aşağı düştüğü için sol tarafının felç olduğunu kaydeden baba Sakinci (43), o günden sonra birçok zorlukla karşılaştığını fakat evlenip, baba olduktan sonra bütün olumsuzlukları unuttuğunu söyledi.

İNTERNETTE TANIŞTILAR
Ortopedik engelli olan eşi Hayat Sakinci ile 'Türkiye Sakatlar Derneği'nin kurduğu internet sitesi aracılığıyla tanıştıklarını anlatan Hakan Sakinci, "Evlenmek istediğimiz zaman yakınlarımız karşı çıktı. Biz 2011 yılında evlendik. 3 yıl sonra dünyalar tatlısı, Zeynep adını verdiğimiz kızımız dünyaya geldi. O bizim yaşam kaynağımız oldu. Onda hiçbir sağlık problemi çıkmaması bizi daha da mutlu etti. Şimdi bütün günümüz Zeynep'le geçiyor" diye konuştu.

'HAYALLERİN ÖTESİNDEN'
Kızı Zeynep'i 'hayallerin ötesinden gelen mucize' olarak gördüğünü anlatan anne Hayat Sakinci (47) ise, "Eşim de engelli ben de engelliyim. Hep, 'yapamazlar, sürdüremezler' dediler. Fakat biz inat ettik. Aşkımızın peşinden gittik ve evlendik. Anne olacağımı öğrendiğimde ise mutluluktan çok korku yaşadım fakat asla vazgeçmedim. Mutlu bir ailem var. Güzel bir hayatım var" dedi.
BİZE ULAŞIN