Kızılay, çocukları unutmadı

Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi tarafından, Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin yıldönümü nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

Kızılay, çocukları unutmadı

İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeşil Yuva İlkokulu öğrencileri ile Semiha Uruninandı Geçici Eğitim Merkezi ve Ziya Gökalp Geçici Eğitim Merkezi'nde eğitim gören Suriyeli öğrencilerin katıldığı programda, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Kızılay gönüllüleri de hazır bulundu.

Programın açılışında Türk ve Suriyeli öğrencilere tercüman eşliğinde çocuk hakları anlatıldı. Daha sonra ise Semiha Uruninandı Geçici Eğitim Merkezi'nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler ile Yeşil Yuva İlkokulu öğrencileri hazırladıkları gösterileri sundu. Okudukları şiirlerle çocuk haklarına dikkat çeken öğrencilerin, Hacivat Karagöz gösterisi ve dans gösterisi ise büyük beğeni topladı.

ÇOCUKLAR ORTAK ÜMİDİMİZ

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, çocukların her türlü hakkını güvence altına alan Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin, dünyada yaşanan değişimler arasında önemli bir gelişmeyi de ifade ettiğini söyledi. Başkan Saygılı, "Çocuklarımız insanlığın ve ülkemizin ortak ümidi, geleceği ve gerçek hazineleridir. Evlatlarımıza çağdaş yaşam imkânları sunmak, alacakları kaliteli eğitimle üretken bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, hepimizin ortak görevidir. Sevgiyi ve kardeşliği temsil eden, yaşamımızı her yönüyle güzelleştiren çocuklara tüm haklarının korunduğu yaşanabilir bir dünya bırakmak tüm vatandaşlarımızın ortak sorumluluğudur" dedi.

BİZE ULAŞIN