‘Darp ve cebir yok’ diyen polisler hâkim karşısında

‘Darp ve cebir yok’ diyen polisler hâkim karşısında
Adana'da bir kreşte güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan 2,5 yaşındaki Dilda Ece Subaşı'na şiddet olayında görevlendirilen ancak 'Kamera kaydında darp görüntüsüne rastlanılamadı' diye tutanak tutan polisler H.P. (43) ve U.O. (45) "Görevi kötüye kullanma" suçundan 1 ile 3'er yıl arasında değişen hapis istemiyle hâkim karşısına çıktı. H.P., "Görüntülerde çocuğa darp eylemi görmedim" derken, U.S., görüntüyü izlemeden tutanağı imzaladığını söyledi.

KASTEN YARALAMA
İddialara göre avukat Nazan Akça Subaşı ile eşi İbrahim Subaşı, kızları Dilda Ece'yi geçen 25 Ocak günü sabah kreşte öğretmen Mehtap İ.'ye teslim etti. Aile akşam eve götürdükleri kızlarının vücudunda tırnak izleri ve morluklar gördü. Küçük kıza darp raporu verildi. Öğretmen hakkında dava açıldı. Bilirkişi raporunda 'Dilda Ece'nin üzerini değiştirirken sert davranıp hırpaladıkları kanaatine varılmıştır' denildi.

ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU
Avukat anne bu rapor üzerine polisler hakkında da suç duyurusunda bulundu. 2 polis hakkında görevi kötüye kullanma iddiasıyla dava açıldı. Anne Subaşı, "Kızım 3 gün kreşe gitti, sanıklar sadece son günün görüntülerini izlemiş. Diğer görüntülerde darp ve şiddet mevcuttur. Şikayetçiyim" dedi. Duruşma ertelendi.
BİZE ULAŞIN