Mühendis kardeşler artık pasta inşa ediyor

Gaziantepli mühendis iki kız kardeş, mesleklerini bırakıp kendileri için tutku haline gelen pastacılığa başladı

Mühendis kardeşler artık pasta inşa ediyor
Gaziantep'te yaşayan inşaat mühendisi Pınar Emrullah ve endüstri mühendisi Merve Boz kardeşler, mesleklerini bırakıp pastacı oldu. Yıllardır çevresindekilere pasta yapan kardeşler, tutku haline gelen hobilerini mesleğe dönüştürdü. İki kardeş, masalsı bir dünyayı andıran, şeker hamurundan çizgi film kahramanlarının olduğu rengarenk süsledikleri atölyelerinde birbirinden lezzetli pastalar yapıyor.

KENDİ TASARIMIM
Pınar Emrullah, küçük yaşlardan beri pasta yaptığını belirterek işini çok sevdiğini söyledi. İnşaat mühendisliğinin yanı sıra mimar da olduğunu aktaran Emrullah, "Bir yıl önce atölye açtık. Mimarlık son sınıf öğrencisiyken iç mekan tasarım projem bu pastaneydi. O zamandan çizilmişti. Her şey çok belliydi. Burayı açma fikri doğduğunda her şeyi yerine koyduk. Burası benim tasarımım" dedi. Emrullah, geçmişte pastacılığı iş olarak düşünmediğine dikkati çekerek "Ablamla beraber evde pastalar yapıyorduk. İkimiz de birbirimizden güç aldık ve bu atölyeyi açmaya karar verdik. Aile işi gibi oldu. Birbirimizin eksiklerini tamamlıyoruz. Burayı açtıktan sonra daha da branşlaştık. O figür yapıyorsa ben başka işler yapıyorum. O yüzden birbirimizi tamamlıyoruz" diye konuştu.

KARDEŞLE ÇALIŞMAK
Endüstri mühendisi Merve Boz ise 6 yıl özel bir şirkette çalıştıktan sonra işini bırakarak kardeşiyle pastacılığa başladığını anlattı. Daha önce hobi olarak pasta yaptığını ancak 1 yıl önce açtıkları atölyede ticari üretime başladıklarını belirten Boz, "En çok Pınar pasta yapıyordu, onun yönlendirmesiyle ben de pastacı oldum. İnsanların beğenisi bizi buna zorladı. Gelen talepleri karşılayamaz hale geldik" dedi.
BİZE ULAŞIN