Kalite yolunda 4 yıldızlı ilk OSB

Adana Hacı Sabancı OSB, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı denetimlerinden geçerek, Türkiye’de ‘Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız’ ödülünü alan ilk ve tek OSB oldu

Kalite yolunda 4 yıldızlı ilk OSB
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye Kalite Derneği'nin (KalDer) eğitimlerini tamamlayıp, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) denetimlerinden başarıyla geçerek, Türkiye'deki OSB'ler arasında ilk ve tek olan "Mükemmellikte yetkinlik için tanımlanan 4 yıldız" ödülünü aldı. Avrupa'nın alanında en büyük kalite kongresi olan ve Türkiye' de 26'ncısı düzenlenen Kalite Kongresi'nde, AOSB Başkanlığının ödülünü, AOSB Bölge Müdürü Mustafa Keskin aldı. Adana OSB'nin ödülünü KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özçer'in elinden alan Bölge Müdürü Mustafa Keskin, "Bu ödül, uzun soluklu ve özveriyle emek veren ekibimize aittir. Bu başarının elde edilmesinde büyük destek sağlayan başta AOSB Başkanımız Sayın Bekir Sütcü olmak üzere değerli yönetim kurulu üyelerimize, başkanlık personelimize, paydaşlarımıza ve tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

HERKES DAHİL OLDU
Türkiye'deki küçük ve büyük ölçekli şirketlerin mükemmellik yolculuğunda önemli bir misyon üstlenen KalDer ile 12 Aralık 2012'de üyelik bildirimini imzaladıktan sonra oluşturdukları genç ve dinamik bir ekiple çalışmalara başladıklarını kaydeden Keskin, bu kapsamda, hem kurum içinde, hem de İstanbul'da gerçekleştirilen eğitim toplantılarına katıldıklarını bildirdi. Keskin, "Yapılan grup çalışmaları sonucunda AOSB Başkanlığımız personeli, sanayicisi, iş yaptığı, hizmet verdiği ve hizmet aldığı tüm paydaşlarını yönetime dahil etti. İstişareyle yönetim tarzı da bu modelle birlikte gelişmiş oldu" dedi.

'YETERLİ DEĞİL'
Keskin, Türkiye'de 310 organize sanayi bölgesi bulunduğunu ve 'Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız' alan ilk ve tek organize sanayi bölgesi olduklarını belirterek, "Ama bunu yeterli bulmuyoruz. Hizmet kalitemizi daha da artırmak, sanayicilerimize daha iyi hizmet vermek için inşallah önümüzdeki 2 yıl içerisinde 'Mükemmellik Ödülü' için müracaat edeceğiz ve bunu alacağımıza da inanıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN