Çağ, Avrupa’da ilk 100’de

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, bibliyografik veri tabanı Ideas-Repec’in sıralamasında Çağ Üniversitesi’nin Avrupa’nın ilk 100 özel üniversitesi arasında yer aldığını belirtti

Çağ, Avrupa’da ilk 100’de
Çağ Üniversitesi, Ekonomik alanda yaptığı atılımlarla, gelişmiş ülkeler kategorisinde yer alan Singapur'un Ankara Büyükelçisi Ashley Selverajah'ı konuk etti. Uluslararası İlişkiler Bölümü'nün davetlisi olarak gelen Selverajah, "Foreign Policy of a Small Country: Remaining Relevant in a Changing World" başlıklı konferans verdi. Selverajah, Çağ Üniversitesi'nin dünya çapında bir kampüs olduğunu belirtti.

SİNGAPUR'DAN ÖVGÜ
Konferansta açıklamalarda bulunan Büyükelçi Selverajah, "Çağ Üniversitesi öğrencilerinin İngilizceye olan hakimiyetlerinin ve kendilerine olan güvenlerinin yanı sıra üniversitenin kampüsüne hayran kaldım, dünya çapında bir kampüs, yeşile çok değer verildiğini görmekten mutluluk duydum" dedi.

CİDDİ VE PRESTİJLİ
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, Singapur Büyükelçisini ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Bayboğan, dünyanın en büyük bibliyografik veri tabanı olan Ideas-Repec'in ciddi ve prestijli sıralamasında Çağ Üniversitesi'nin Avrupa'da ilk 100 özel üniversitesi arasında yer aldığını vurguladı.

SİNGAPUR KAPILARI AÇTI
Büyükelçi Selverajah, Çağ Üniversitesi ile yaptıkları yeni işbirliği sayesinde, Çağlı öğrencilerin birikim ve becerilerini Singapur'da profesyonel hayata taşımaları konusunda yardımcı olacağını belirtti.

'ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİK'
Bayboğan şunları söyledi: "Ideas Repec verilerine göre, Çağ Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, dünyada enerji ekonomisi alanında bilimsel çalışma yapan kurumlar arasında 21'inci sırada yer almakta, aynı listede öğretim üyemiz Prof. Dr. İlhan Öztürk ise, aynı alanda bilimsel çalışma yapan enerji iktisatçıları arasında dünyada 15'inci sırada yer aldı. Öğrencilerimiz ekonomi, girişimcilik ve yabancı dil alanlarında önemli başarılar ediyorlar."
BİZE ULAŞIN