Mersin OSB’den 5 bin kişiye istihdam

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde süren çalışmalar tamamlandığında 5 bin kişiye istihdam kapısı açılacağını söyledi

Mersin OSB’den 5 bin kişiye istihdam
Mersin Tarsus 3. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (MTOSB) çalışmalarında sona geldi. MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 3. Organize Sanayi Bölgesi'nin hizmete girmesi ile birlikte yaklaşık 5 bin yeni istihdamın sağlanacağını açıkladı. Tekli, "750 bin metrekare alan içerisinde, 25 firmanın temel atması söz konusu. Bu da kentimize yeni 5 bin istihdam sağlayacak. Hızla gelişen Mersinimizin sanayisinde yaşanan bu gelişmeler bizleri mutlu ediyor. MTOSB Yönetim Kurulu olarak sanayicilerimizin daha iyi bir ortamda üretim yapması için çalışıyoruz" dedi.

YENİ SANAYİ ALANLARI
Başkan Tekli, Türkiye'nin sanayi yatırımlarında hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, "Bu ortamın sağlanması için bizlere destek olan başta Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su'ya teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler şu anda yaptığımız çalışmalarla özellikle kentimize yeni istihdam alanları yaratma gayreti içerisindeyiz. Mersin lojistik anlamında Türkiye'nin önemli bölgelerinden birisi. Tüm yatırımcılarımızı, limana olan yakınlığı, demiryolu ulaşımı, Çukurova Bölgesel Havaalanı ile Türkiye'nin gözbebeği olan Mersin'e davet ediyoruz" diye konuştu.

ARANAN ELEMAN
MTOSB içerisinde faaliyetlerini gösteren MTOSB Özel Şişecam Anadolu Meslek Lisesi'ne büyük önem verdiklerinin de altını çizen Başkan Tekli, 'Biz 'ara eleman' yetiştirmek için çıktığımız yolda şu anda 'aranan elemanlar' yetiştirmeye başladık. Verdiğimiz eğitim kalitesi ile öğrencilerimizin mezun olduklarında işletmelerimiz tarafından aranan elemanlar olması için mücadele ediyoruz. 2011 -2012 eğitim öğretim yılında kurulan okulumuzda hangi işi yapmak istediğinden emin olan, işinin sorumluluklarını ve teknik özelliklerini bilen, kalifiye personeller yetiştiriyoruz' dedi.
BİZE ULAŞIN