Şehir Hastanesi’ne ‘Dijital Hastane’ tescili

Şehir Hastanesi’ne ‘Dijital Hastane’ tescili
Türkiye'nin kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi, Sağlık, Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu tarafından 'Dijital Hastane' olarak tescillendi. 'Kamu-Özel İşbirliği' modelinin ilk örneği olan Mersin Şehir Hastanesi, Yönetim Sistemleri Topluluğu tarafından (HIMSS) tarafından yapılan değerlendirme çalışması sonucunda dijital hastane olarak kabul edildi. Hastaneleri 1'den başlayarak 7'ye kadar derecelendiren bu sistem kapsamında, 6 ve 7 dereceye ulaşan hastaneler ödüllendiriliyor. Mersin Şehir Hastanesi de aldığı yüksek dereceyle bu ödüle layık görüldü. En son teknolojilerin kullanıldığı Şehir Hastanesi'nde odalar da 5 yıldızlı otel konforunda.

GÜNDE 10 BİN HASTA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımlarıyla 3 Şubat 2017'de açılışı yapılan Mersin Şehir Hastanesi'nde günde yaklaşık 10 bin hastaya hizmet veriliyor. Toplam bin 300 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi'nde bugüne kadar, toplam bir milyon 612 bin 147 hastaya hizmet verildi. Bu hastalardan, 1,5 milyonu ayaktan hasta, 62 bin 147'si yatan hasta ve 50 bini de ameliyatlı hastaya hizmet verildi.

BİR İLK DAHA
Şehir Hastanesi'nde bir ilki daha gerçekleştirdiklerini kaydeden Hastane Başhekimi Op. Dr. Recep Aydın, Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi'nin hizmete girdiğini kaydetti. Aydın, Şehir Hastanelerinin açılması ile birlikte kamu hastanelerinde bir ihtiyaç olarak görülen ve daha önce sadece özel hastanelerde verilen Hiperbarik Oksijen Tedavisinden artık tüm hastaların yararlanabileceğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN