Vali Bilmez köy gezilerini sürdürüyor

Ardahan Valisi  Mehmet Emin Bilmez, Hoçvan bölgesinde, Nebioğlu, Ömerağa, Bayramoğlu ve Binbaşar köylerini gezerek halkın sorunlarını dinledi.

Vali Bilmez köy gezilerini sürdürüyor

Köy muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Bilmez, köylerin sorunlarını, eksikliklerini yerinde görmek ve vatandaşlarla buluşmak amacıyla ziyaretlerde bulunduğunu söyledi. Ardahan'ın güzelliklerine ve ekonomisine değinen Vali Bilmez, "Rabbim her yere güzellik vermiş ama bu coğrafyanın güzelliği, Ardahan'ımızın güzelliği gerçekten çok özel. Burası doğal güzellikleri ile bakir bir alan. Her bölgenin geçim kaynağı ayrıdır. Bazı bölgelerde madenler, bazı bölgelerde fabrikalar var. Bizim bölgemizde ise hayvancılık yapılıyor. Vatandaşlarımızın büyük bir bölümü hayvancılık yaparak geçimini sağlıyor. İlimizin ekonomisi de hayvancılığa bağlı. Bu nedenle biz burada hayvancılığı daha iyi koşullarda yapmalıyız" dedi.

Birliğe, beraberliğe ve eğitim konularına da vurgu yapan Vali Bilmez şöyle konuştu:

"Bizim için önemli olan birliğimiz, beraberliğimizdir. Bizi bölmeye, ayrıştırmaya çalışanlara hep birlikte karşı durmaktır. Biz bir ve bütün olur isek çözeceğimiz hiçbir sorun kalmaz. Geçmişte çok acılar yaşandı. Sağcı, solcu diyerek ayrıştırdılar. Ondan daha önce Rus işgalinde çok sıkıntılar yaşadık. Ama bütün ırklarıyla hep birlikte düşmana karşı durduk, mücadele ettik. Bu coğrafyayı birlikte savunduk ve yıllardır birlikte yaşıyoruz. Elbette ki fikirlerimiz olacak ama birbirimize saygımızı asla yitirmeyeceğiz. Kültürümüzü, değerlerimizi yaşatacağız. Bu anlamda Çocuklarımızın eğitimini önemsiyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu geleceği sağlam temeller üzerine kurmak için hep birlikte gayret göstermek durumundayız. Onun için onların eğitimi noktasında devlet olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Burada anne ve babalara da büyük görev düşmektedir. Sizler gayret edeceksiniz biz de devlet olarak her türlü desteği sağlayacağız."

BİZE ULAŞIN