Karnaval yürüyüşü daha da renklenecek

Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı yeni yılda daha renkli geçecek. 2018 yılı kutlama programına Kortej Tasarım Yarışması da eklendi

Karnaval yürüyüşü daha da renklenecek
Adana'nın uluslararası tanıtımına katkı sağlayan Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı, yeni yılda çok daha renkli geçecek. Karnavalın daha da güçlenip, anlamlanması için emek veren isimlerden Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Naci Sezgek, 7 Nisan 2018'de gerçekleştirilecek dev kutlamanın programına 'Kortej Tasarım Yarışması' kazandırdı. Geçen yılki karnavalda 'Aşkına kilit vur, anahtarını suya at!' sloganıyla hazırladığı projeyle Atatürk Parkı'na Aşk ve Sadakat Köprüsü'nün yapılmasını sağlayan Sezgek'in 'Kortej Tasarım Yarışması' önerisi, karnaval tertip komitesince kabul görüp, etkinlik programına dahil edildi. Sezgek, "Portakal çiçeği, dünya ve Türk kahramanları, çizgi film kahramanları, hayvan figürleri gibi her türlü tasarıma açığız" dedi.

SON BAŞVURU 30 OCAK
Kortej Tasarım Yarışması için son başvuru tarihinin 30 Ocak 2018 olduğunu belirten Naci Sezgek, Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nın ruhunu yansıtacak tasarımlarla görkemli bir kortej geçişi amaçladıklarını belirtti. Bireysel ve takım halinde olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmada toplam 16 bin lira para ödülü de verileceğini duyuran Sezgek, "Tema sınırlaması yapmadık" dedi.
BİZE ULAŞIN