Baklavaya gelen zam halka tatlıya yaradı

Gaziantep’in en önemli lezzetleri arasında yer alan baklavaya, Antep fıstığı ve maliyetlerin artışı nedeniyle yapılan zam halka tatlı satışını katladı

Baklavaya gelen zam halka tatlıya yaradı
UNESCO tarafından gastronomi dalında yaratıcı şehirler ağına dahil edilen Gaziantep'in en önemli lezzetleri arasında yer alan baklavadaki fiyat artı��ı, halka tatlıya talebi artırdı. Antep fıstığı ve diğer maliyetlerdeki artış nedeniyle kentin en önemli tatlısı olarak bilinen baklava fiyatları yüzde 30 civarında yükseldi. Baklavaların 70 liradan satışa sunulduğu kentte, kilosu 12 liradan satılan halka tatlıda talep artışı yaşandı.

25 LİRADAN SATILIYOR
Halka tatlısı yapan esnaf üretimlerini 2 katına çıkardı. Merkez Şehitkamil ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi'nde 25 yıldır kardeşleriyle birlikte tatlıcılık yapan Kemal Aslan 'atom' adını verdiği halka tatlısına yeni bir lezzet kattı. Aslan, tatlıyı Antep fıstığı, muz ve kaymakla buluşturarak, damaklarda farklı bir lezzetle oluşturup sektörde fark yarattığını belirtti. Aslan, tanesi yaklaşık 1 kilogram gelen ve 25 liradan satılan "atom" tatlısının oldukça rağbet gördüğünü söyledi.
BİZE ULAŞIN