Kılıçdaroğlu bu rezaleti görsün

Yenişehir Çiftlikköy sakinleri CHP’li belediyeye tepkili. Mahalle sakinleri bugün Mersin’e gelecek olan CHP liderine seslenerek, “Buraya gel, nasıl hizmet yapılmıyor gör” dediler

Kılıçdaroğlu bu rezaleti görsün
Mersin'in merkez Yenişehir ilçesine bağlı Çiftlikköy Mahallesi sakinleri, CHP'li Yenişehir Belediyesi'ne ateş püskürüyor. Toplu açılış töreni için bugün Mersin'e gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu mahallelerine davet eden Çiftlikköy sakinleri, "Yıllardır belediyeden hizmet alamıyoruz. Kılıçdaroğlu buraya gelip, belediyesinin nasıl çalıştığını görsün" dediler.

HARABEYİ ANDIRIYOR
Mersin Üniversitesi'nin de bulunduğu mahalledeki çağ dışı görüntüler SABAH Güney objektiflerine yansıdı. Hemen her köşe başında moloz yığınları, yarım metrelik çukurlardan ve çamurdan geçilmeyen yollar, insan sağlığını tehdit eden çöp birikintileri… Bakımsızlık yüzünden mahallenin adeta harabeye döndüğünü söyleyen vatandaşlar, Belediye Başkanı İbrahim Genç'ten hizmet bekliyor. Mahalle sakinlerinden Mehmet Kılıç (53), Çiftlikköy'deki bütün mahalle aralarında aynı manzaranın olduğunu belirterek, "Burada bir de üniversite var. Hangi devirde yaşıyoruz? CHP'li İbrahim Genç döneminde bu mahalleye hizmet yapıldığını görmedim. Hizmet olsa böyle görüntüler mi olur? Bazı yerlerde yol boyunca yarım metreye varan çukurlar var. Mahallemiz harabeye döndü" dedi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, belediyesini denetlemesi gerektiğini söyleyen Kılıç, "Bugün toplu açılış için Mersin'e gelecek. Ben kendisini mahallemize de beklerim. Gelsin ki belediyesinin mahallelere nasıl hizmet verdiğini görsün. Belki o zaman İbrahim Genç'i görebiliriz. Belki hizmet yapar. Vergi almaya gelince takır takır alıyor ama hizmete gelince de ortada bir şey yok" diye konuştu.

HER YER MOLOZ YIĞINI
Yıllardır Çiftlikköy Mahallesi'nde yaşayan Harun Doğan ise, mahallelerinde neredeyse her köşe başında moloz yığını olduğunu belirterek, özellikle Çiftlikköy Kampüsü'nün yan sokağı olan üniversite caddesinde çöp yığınlarının da olduğunu kaydetti. Aşırı koku ve görüntü kirliliğine yol açan çöp yığınlarının kaldırılmasını isteyen Doğan, "Burası aynı zamanda mezarlık yolu. İnsanlar buradan yürüyerek mezarlığa gider. Fakat bu çöp ve moloz yığınları hastalık saçıyor" şeklinde konuştu.

KANALİZASYON KARIŞIYOR
Üniversite Caddesi'nde bahçesi bulunan Kazım Uğuz da, Mersin Üniversitesi'nden gelen atık suların yol üzerinden tarlasına aktığını belirterek, "Bunun yetkilisi sorumlusu kimse bu sorunun çözülmesini istiyorum. Bu su temiz değil. Lağım suyu ile karışık akıyor. Kokudan durulmuyor. Artık koku yüzünden tarlaya gelmiyor, bir şey ekmiyorum. Önlem alınmazsa salgın hastalık baş gösterecek" dedi.

YAYLA DEĞİL ŞEHİR
32163 Sokak sakinlerinden Adnan Şimşek, "Burası yayla değil üniversitenin olduğu bir mahalle. Bir belediye yetki alanı olduğu bir yere ancak bu kadar alakasız olabilir. Hep çamur dolu, bir kere olsun asfalt dökmediler. Arabalar çukurlardan geçe geçe zarar gördü. İnsanlar artık bıktı. Burada Türkiye'nin her yerinden gelen öğrenciler yaşıyor. Evlerin önlerinde bina boyu kadar moloz var. Çare bulunması lazım" dedi.
BİZE ULAŞIN