Hayalinin peşinde Türkiye rekoru kırdı

Hayalinin peşinde Türkiye rekoru kırdı

KAHRAMANMARAŞ'TA ailesinin karşı çıkmasına rağmen 3 yıl önce havalı tabanca sporuna başlayan 19 yaşındaki Mustafa Melik Paksoy, kendine ait Türkiye rekorunu geliştirmeyi sürdürüyor. Lise öğrenimine devam ettiği sırada arkadaşlarının yönlendirmesiyle havalı tabanca sporuna başlayan ve yeteneğiyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün takımına seçilen Paksoy'un ailesi, çocuklarının 'derslerinden geri kalacağı' düşüncesiyle bu spordan vazgeçmesini istedi.

BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

Antrenörleri ve arkadaşlarının yardımıyla ailesini ikna eden ve spordaki başarısını eğitim yaşamında da sürdüren Mustafa Melik Paksoy, müsabakalara katılmaya başladı. Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2017 faaliyet programında yer alan ve 8-12 Kasım'da Mersin'de düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası'nda genç erkekler ferdi tabanca kategorisinde 232,8 puanla birinciliğe ulaşan Mustafa Melik Paksoy, bu alanda kendisine ait Türkiye rekorunu geliştirdi.

TAM DESTEK VERİYORLAR

Hem ailesinin hem de arkadaşlarının gururu olan genç sporcu, yurt dışındaki organizasyonlarda da başarı yaşamak istiyor. Mustafa Melik Paksoy, spora ilk başladığı dönemde ailesinin karşı çıkmasına rağmen ısrar ettiğini ve hayalinden vazgeçmeyerek önemli bir başarıya ulaştığını söyledi. Şu anda kendisine en büyük desteği ailesinin verdiğini kaydeden Paksoy, "Sporun derslerimi de olumlu etkilediğini gördüler. Şu anda sonuna kadar arkamdalar" dedi.

BİZE ULAŞIN